Екс-власник націоналізованого «ПриватБанку» Ігор Коломойський заявив про наявність домовленостей, зафіксованих на папері та підтверджених листуванням електронною поштою, які було укладено з представниками влади під час націоналізації «ПриватБанку» наприкінці 2016 року і має намір оприлюднити їх.
«Це були домовленості, де хтось спокійно йде, хтось не чіпає владу, хтось веде себе лояльно, а хтось не створює проблем у бізнесі», – пояснив Коломойський в інтерв'ю програмі «Схеми».
Екс-власник «ПриватБанку» пояснив, що якби це були лише бізнес-домовленості, а не політичні, то досить було б укласти їх в усній формі, оскільки є юрисдикції, в яких цього достатньо.
Коломойський зазначив, що має намір оприлюднити домовленості в разі зміни президента України, яким зараз є Петро Порошенко.
«Ми тоді відкриємо і все покажемо, що було і як було. Кримінального, в принципі, ні з одного, ні з іншого боку не було, якби воно виконувалося», – зазначив бізнесмен.
Він визнав, що укладання таких кулуарних домовленостей є ненормальним. «Але ми в цій ситуації не встановлювали правил гри. Ми не були ініціаторами цієї практики», – пояснив Коломойський.
Серед вимог у домовленостях про націоналізацію «ПриватБанку» він назвав лояльність належного йому телеканалу «1+1» до Порошенка.
«Були вимоги, щоб телеканал був лояльним до Порошенка. Це хіба нормальний підхід? Політичного там нічого не було, це була телевізійна історія. Порошенка з першого приходу до влади цікавив «1+1» в тій чи іншій формі або ж в тому чи іншому вигляді. Ви ж самі знаєте, що всі конфлікти були навколо «1+1»: то не оформлювали, то не продовжували, то щось там не зробили, то попередження, то «ми подивимось», «а давайте перевірку». Тобто, увесь час нагніталася якась ситуація. То дайте кінцевих бенефіціарних власників, а то дайте трастові домовленості невідомо кого, невідомо з ким», – розповів олігарх.
Нагадаємо, наразі Ігор Коломойський проживає в Ізраїлі, але у разі перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського він готовий повернутися в Україну.
Зазначимо, другий тур президентських виборів відбудеться в неділю, 21 квітня.
Як відомо, Кабінет міністрів України за пропозицією Національного банку України та колишніх акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Проте Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті. А поки триватимуть судові процеси, банком як і раніше керуватиме держава, тому хвилюватися його вкладникам не варто.
Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2019 року Приватбанк за розміром загальних активів посідав перше місце (525,248 млрд грн) серед 77 банків, що діяли на цей день в країні.