Суд визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку»

Згідно з думкою суддів, процедура виведення банку з ринку порушувала норми чинного законодавства

«ПриватБанк» перейшов у державну власність наприкінці 2016 року

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації «ПриватБанку». Національний банк заявив, що подаватиме апеляцію на це рішення, яке вважає таким, котре «підриває фінансову стабільність» країни.

Суд в особі головуючого судді Ігоря Качура, а також суддів Володимира Келеберди та Віталія Амельохіна, визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави.

«Суд ... визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «ПриватБанк», та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку», – йдеться у повідомленні на офіційному сайті суду.

На думку суддів, процедура виведення «ПриватБанку» з ринку порушувала норми чинного законодавства.

«Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «ПриватБанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні», – повідомила прес-служба суду.

«Таким чином, процедура націоналізації була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері», – йдеться у повідомленні.

Водночас прес-служба Національного банку заявила, що готує апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, згідно з яким була скасована націоналізація Приватбанку.

«Національний банк України не погоджується та готується до подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким визнано протиправним та скасовано рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» з ринку за участю держави», – йдеться в повідомленні державного регулятора.

НБУ наголосив, що рішення Окружного суду ще не набрало чинності. «Ми продовжимо доводити законність дій та рішень регулятора в апеляційній інстанції», – додала прес-служба.

Національний банк звернув увагу, що таке рішення суду «породжує правову невизначеність», яка «підриває фінансову стабільність». З огляду на це НБУ збирається запропонувати Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони і Кабінету міністрів щодо таких судових практик, що «шкодять міжнародному іміджу України».

В НБУ нагадали, що рішення про визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним від 2016 року було повністю законним, і на націоналізації фінустанови неодноразово наголошували міжнародні партнери України.

Нагадаємо, 19 грудня 2016 року «ПриватБанк» став державною власністю. Акціонери, серед яких був Ігор Коломойський, погодилися сприяти переходу банку в держвласність. Однак нещодавно мільярдер подав позови до суду і спробував оскаржити націоналізацію цієї установи.

Водночас в Господарському суді Києва розглядають ще одну справу щодо «ПриватБанку» за позовом Коломойського до уряду та Національного банку про визнання незаконної націоналізації банку та повернення його акцій українському мільярдерові.

Зокрема, йдеться про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном та особами, що були на той момент його акціонерами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук