Коломойський вимагає в суді повернути йому акції «ПриватБанку»

Бізнесмен і кіпрська компанія Triantal Investments Ltd. доповнили свій позов новими вимогами до України

ЕкономікаАндрій Стець, 9 квітня 20194370

Господарський суд Києва розглядає позов бізнесмена Ігоря Коломойського про визнання недійсним договору купівлі-продажу державою акцій «ПриватБанку». Про це з посиланням на прес-службу «ПриватБанку» пише «Економічна правда».

Як повідомляється, 9 квітня суд прийняв до розгляду заяву про зміну предмета позову. Коломойський і кіпрська компанія Triantal Investments Ltd. доповнили свій позов новими вимогами до України про повернення кожному з них відповідного пакета акцій «ПриватБанку».

Суд також відмовив Міністерству фінансів у задоволенні клопотань про залишення позовної заяви без розгляду. Мінфін ставив під сумнів процесуальну право- і дієздатність кіпрської компанії, а також вказував на відсутність у позовній заяві будь-яких доказів наявності права власності Коломойського на прості іменні акції «ПриватБанку».

Як повідомляв ZAXID.NET, 18 грудня 2016 року уряд, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про його націоналізацію. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту банку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків щонайменше в 5,5 млрд доларів. Також такі дані оприлюднив Національний банк. Тоді колишній акціонер Ігор Коломойський назвав «маячнею» опубліковані Національним банком України дані.

Згодом колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов частково визнали завдання збитків банку в розмірі 248 млн доларів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що виведені з «ПриватБанку» кошти пішли на купівлю яхт і картин Пікассо.

Екс-власники банку вважають націоналізацію незаконною, тоді як «ПриватБанк» і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди. Сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях. До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій «ПриватБанку», Triantal Investments Ltd - 16,5748% акцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук