Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов частково визнали завдання збитків «ПриватБанку»
Банк раніше звернувся до суду, аби повернути виведені колишніми власниками кошти
Колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов визнали завдання збитків банку в розмірі 248 млн доларів проти інкримінованих їм 1,9 млрд доларів.Про це йдеться в рішенні Високого суду Лондона, пише «Економічна правда».
В одному з пунктів рішення йдеться, що позивач (держава Україна в особі Міністерства фінансів та НБУ – ред.) звинувачує відповідачів (Коломойського, Боголюбова і пов'язані з ними компанії – ред..) в завданні збитків банку шахрайським способом в розмірі 1,9 млрд доларів плюс відсотки.
Водночас відповідачі у суді не стали заперечувати факт, щро завдали збитків банку, але лише в розмірі 248 млн доларів.
Як стало відомо раніше, Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом «ПриватБанку» до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Однак суд надав банкові дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції щодо питання юрисдикції.
Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту банку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків щонайменше в 5,5 млрд доларів.
Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.
Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.
Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
«ПриватБанку» звернувся до суду з метою повернути виведені колишніми власниками кошти і погасити невиконані зобов'язання у справі рефінансування.