Командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв розповів, що на підконтрольній Україні частині Донбасу глушать сигнал телебачення окупантів та проводять ідеологічну роботу.
Під час інтерв’ю виданню «Високий замок» його запитали, чи займається його відомство «ідеологічною деокупацією регіону».
«Так, займаємося. Спілкуюся з місцевими керівниками ЗМІ щодо їхнього впливу, зокрема і на території, які тимчасово нам не підконтрольні», – відповів Наєв.
«Крім того, нині до складу Збройних сил з Державної служби зв’язку і захисту інформації передали обладнання, яке глушить телебачення з боку тимчасово окупованих територій», – додав він.
На думку командувача ОС, «найкращий спосіб впливати на свідомість місцевого населення – це демонструвати ефективну роботу влади, аби люди бачили, що життя поліпшується, щоб могли порівняти».
Щодо того, які висновки він зробив після призначення командувачем ОС, Наєв сказав: «Воюю від 2014 року, тож висновки зробив давно. По суті, роблю ту саму роботу, що і раніше, просто вона більш високого рівня».
«Президент поставив переді мною мету, щоб Об’єднані сили були готові до виконання завдань не лише оборонного характеру. При цьому президент наголосив, що звільнення тимчасово окупованих територій відбудеться політико-дипломатичним шляхом», – сказав він.
«Моє завдання – зробити об’єднані сили вагомим аргументом у цих переговорах, тоді і ворог буде по-іншому поводитися за столом переговорів», – наголосив Наєв.
Він також розповів, що започаткував гуманітарний проект «Допомога-Схід». «Цей проект народився, коли я побував у школі в селі Тошківці. Стоять переді мною учні, якраз кінець навчального року. Що я, як військовий, можу їм дати? І я пообіцяв посприяти в організації відпочинку дітей на морі. Нам вдалося це організувати», – сказав Наєв.
«Після відвідування школи я пішов у місцеву поліклініку. Запитав, чим їм можемо допомогти. В результаті залучили інші області, які організували допомогу цій поліклініці. Політика нехай незначної, але конкретної допомоги, дуже важлива», – додав він.
До слова, у грудні 2017 року фонд «Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження, яке показало, що понад 17% українців виступають за силове розв'язання конфлікту на Донбасі.