Регламентний комітет Верховної Ради підтримав зняття недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича. Під час засідання 30 жовтня більшість депутатів проголосували за надання згоди на притягнення до відповідальності Ярослава Дубневича, за надання згоди на його затримання і за надання згоди на обрання йому запобіжного заходу (арешту). За перші два подання генпрокурора проголосували усі 11 членів парламентського комітету, за третє – дев'ять депутатів (Юрій Загородній з ОПЗЖ утримався, а Олег Синютка з «Європейської солідарності» не голосував). Після цього подання генпрокурора про зняття недоторканності з Дубневича винесуть на пленарне засідання у ВРУ.
На засіданні комітету були присутні генпрокурор Руслан Рябошапка, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і сам Ярослав Дубневич.
Генпрокурор заявив, що Ярослав Дубневич організував схему впливу на закупівлі «Укрзалізницею» елементів для колії, через що компанія отримала більше 93 млн грн збитків. За словами Рябошапки, вплив нардепа на закупівлі державної компанії підтвердили екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян та його перший заступник.
«Протягом декількох років правоохоронцями розслідується провадження про зловживання на «Укрзалізниці», пов'язані із тим, що внаслідок організації торгів із активів «Укрзалізниці» було виведено близько 93 млн грн. Наразі за результатами розслідування вісьмом особам було повідомлено про підозру і наразі триває стадія їхнього ознайомлення із матеріалами справи. Тобто щодо певних осіб слідство просунулося досить далеко, проте щодо ключового фігуранта – Ярослава Дубневича, ми не можемо просунутись далеко, оскільки парламент має надати згоду на проведення такого розслідування», – заявив Руслан Рябошапка.
На засіданні комітету також увімкнули записи розмов інших причетних до цієї схеми осіб, які обговорюють проведення закупівель і згадують Дубневича. За словами керівника САП Назара Холодницького, розслідування щодо восьми інших учасників схеми було завершене ще в травні 2019 року і до цього часу ці люди продовжують знайомитись з матеріалами розслідування. Холодницький додав, що по інших підозрюваних справа вже готова для передачі до суду.
Сам Ярослав Дубневич заявив, що слідство в цій справі побудоване на припущеннях і маніпуляціях, а доказів його вини немає.
«Головне запитання: навіщо це мені? Ви ж самі посилаєтеся на мою декларацію – я не потребував грошей. Чи можливо є докази, що «Корпорація "КРТ"» перебуває в скрутному фінансовому становищі? Ця компанія є постачальником «Укрзалізниці» від 2003 року і по цей час. І це не пов'язано з моїм впливом, а є результатом відкритої конкуренції», – заявив Ярослав Дубневич.
Він також додав, що в оприлюднених правоохоронцями матеріалах немає ані його голосу, ані зображення. Водночас Дубневич заявив, що це розслідування є політично вмотивованим, оскільки «Львівська обласна рада першою прийняла рішення проти "формули Штайнмаєра"».
Після розгляду комітетом подання генпрокурора щодо Ярослава Дубневича на пленарному засіданні має розглянути Верховна Рада. Важливо, що депутати голосуватимуть тричі – окремо за притягнення до кримінальної відповідальності, окремо за затримання і окремо за арешт народного депутата. Ці голосування не означають арешту, а лише дозволяють ГПУ звернутися в суд з клопотанням про затримання та арешт Ярослава Дубневича.
Подання генпрокурора Руслана Рябошапки щодо Ярослава Дубневича надійшло до ВРУ ще 17 жовтня. Ярославу Дубневичу планують оголосити підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
За версією слідчих, Ярослав Дубневич зі спільниками заволодів 93,2 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ«Укрзалізниця». Правоохоронці вважають, що ці кошти були отримані контрольованими народним депутатом та його спільниками юридичними особами (ТОВ «Арго» і ТОВ «Корпорація КРТ») через узгоджене завищення ціни під час закупівлі «Укрзалізницею» стрілочних переводів.
Додамо, що до парламентського комітету з питань регламенту входять 11 народних депутатів. Шестеро із них є членами фракції «Слуги народу» – Сергій Кальченко (голова комітету), Ольга Савченко, Артем Культенко, Оксана Гринчук, Людмила Марченко та Павло Фролов. Ще троє є членами фракції «Опозиційної платформи – За життя» – це Михайло Папієв, Юрій Загородній та Наталія Приходько. Окрім них до комітету входять Андрій Пузійчук («Батьківщина») та Олег Синютка («Європейська солідарність»).