Станція компостування від ЛКП «Зелене місто», яка розташована на вул. Пластовій у Львові, встановила ще один контейнер, який знезаражує органіку. Тож відтепер можна буде обробляти на 10 тонн більше таких відходів.
Від січня на станції працював лише один компост-контейнер. Підприємство приймало органічні відходи від мешканців, які приносили їх самі. На початку весни таке сміття почала забирати у великих мереж закладів харчування, ринків та магазинів компанія «Ековей».
«Ми розставляли спеціальні контейнери для органіки по мережах. На сьогоднішній день ми зібрали близько 7 тонн органічних відходів», – розповів менеджер компанії «Eковей» Андрій Ільків.
Відтепер на майданчику колишніх мулових відстійників водоканалу працюватиме два компост-контейнери. Вони зможуть знезаразити 20 тонн харчових відходів. Пізніше отримане висипають на майданчик для дозрівання компосту. Отримати гумус допомагає аератор німецької фірми Backhus.
«Аератор збагачує киснем і вологою цю масу, передроблює, перемішує. За вісім тижнів ми отримаємо в результаті знезаражений і без запаху компост, який є в деяких випадках самим ґрунтом, а в деяких випадках навіть добривом», – пояснює Сергій Прокопенко, представник ТМ «Backhus», яка виробляє аератори.
Готовий компост на виході підприємство передаватиме ЛКП «Зелений Львів».
«Вони використовуватимуть його для удобрення клумб, насаджень, парків, скверів. Будемо роздавати безкоштовно мешканцям, ми вже це робимо і, якщо нам вдасться робити дуже якісний компост, тоді будемо продавати», – сказав директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.