Константинопольський патріархат відмовився розривати взаємини з РПЦ

Російська православна церква розірвала євхаристійне спілкування з Константинополем через його готовність надати Україні томос

16:39, 19 жовтня 2018

Константинопольський патріархат не припинятиме євхаристійного спілкування з Російською православною церквою (РПЦ), незважаючи на її рішення про повний розрив взаємин, сказано у зверненні екзархату російських парафій в Західній Європі до пастви.

У документі наголошується, що усі православні віряни можуть брати участь у літургійному житті та церковних таїнствах в парафіях, які підпорядковуються Константинополю.

«Сповіщаємо вас про те, що наша архієпископія-екзархат, що перебуває в юрисдикції Вселенського патріархату, полягає в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує згадувати його в порядку, встановленому в диптиху», – сказано у повідомленні, яке процитувала російська агенція «Інтерфакс».

Екзархат Константинополя закликав усіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.

Як повідомляв ZAXID.NET, 15 жовтня Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Згодом такий її крок підтримала Білоруська та Душанбинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.

Зазначимо, припинення євхаристійного спілкування означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

РПЦ розірвала євхаристійне спілкування з Константинополем через його рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні, адже зараз Москва має релігійний вплив на Україну через Українську православну церкву Московського патріархату. Документ нададуть після проведення в Україні об’єднавчого собору православних церков.