У Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України заявили, що брати на облік користувачів російської соціальної мережі «ВКонтакте» почнуть через пів року в рамках нової стратегії інформаційної безпеки, повідомило у п’ятницю, 2 жовтня «Суспільне» з посиланням на відповідь РНБО.
«Протягом пів року буде розроблено нову стратегію кібербезпеки України, а також стратегію інформаційної безпеки. Питання створення системи обліку українських користувачів “ВКонтакте” і, при необхідності, інших соцмереж, які перебувають під контролем держави-агресора, буде обговорюватися в рамках реалізації згаданих стратегій», – йдеться у відповіді.
При цьому в РНБО додали, що можливе взяття на облік також інших заборонених в Україні соцмереж, наприклад «Однокласники».
У Раді нацбезпеки та оборони наголосили, що доступ до російських соцмереж з території України становить реальну загрозу національній безпеці, тому «потребує зусиль щодо нейтралізації».
«Російська соцмережа "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями з 2017 року, є одним з інформаційно-психологічних засобів цієї гібридної війни, тому користування її ресурсами та розповсюдження відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України, що потребує нейтралізації», – зазначається у повідомленні РНБО.
Нагадаємо, у травні 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ, яким заблокував доступ в Україні до соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники» в рамках обмежень, накладених на Mail.Ru Group. У травні 2020 року президент України Володимир Зеленський продовжив цю заборону ще на три роки.
У вересні російська соціальна мережа «ВКонтакте» на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому соцмережею тепер можна користуватися без обмежень і без VPN.У відповідь на це секретар РНБО пригрозив поставити на облік у поліції користувачів «ВКонтакте» і повідомив про проблеми, які на них чекають за поширення російського контенту.