Кожна четверта іноземна компанія відчуває негативний вплив корупції

Економіка26 липня 20119481

Корупція продовжує залишатися однією з основних проблем, яка шкодить репутації країни як надійного учасника міжнародної торгівлі. Це демонструють результати третьої хвилі Митного Індексу, складеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Так, згідноздослідженням, кожначетвертаіноземнакомпаніявідчуваєнегативнийвпливкорупції; 62% опитуванихзазначили, щокорупціявмитнійслужбізалишиласьнатомужрівнівпорівняннізпопередніми 6 місяцями, колиреспондентиповідомлялипрозначнезростаннякорупції.

Як зазначили у прес-службі ЄБА, динаміка результатів першої половини 2011 року є оптимістичною у порівнянні з показниками 2010 року, але кількість проблемних питань ще досить значна. Прогрес спостерігається насамперед у поширеному застосуванні сучасного першого методу визначення митної вартості  та зниження частки товарів, відібраних митниками для фізичного огляду. Незважаючи на оптимістичні дані, суттєвими проблемами залишаються затримки та значна кількість документів, необхідних для митного оформлення товарів, складність і непрозорість митних операцій та митних процедур.

Коментуючи результати Митного Індексу, представники бізнесу висловили одностайну позицію щодо протидії корупції не тільки з боку митних органів, але й з боку бізнесу та дійшли висновку, що основною причиною позитивних зрушень динаміки Індексу є налагодження ефективної співпраці на консультативному рівні між бізнесом і Державною митною службою України. Асоціація наголошує, що антикорупційні заходи мають бути в першу чергу інтегровані в план-стратегію реформування митної системи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук