Крістоф Вольф, який знайшов загублені твори Баха, подарує Львову свою унікальну колекцію

КультураМарічка Крижанівська, 18 жовтня 2017, 19:09 772 2

Німецький професор Крістоф Вольф подарує Львову унікальну колекцію старовинних нот і книжок. Вони будуть доступні у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького.

Професор Крістоф Вольф є найбільшим у світі дослідником Йоганна Себастьяна Баха і синів. Кілька років тому музикознавець зробив сенсаційну знахідку манускриптів Баха-молодшого у київському архіві. Ці твори у Західній Європі вважали втраченими.

Оригінали передали Берліну, але факсиміле цих творів Крістоф Вольф подарував Львову. Це сотні книжок ‒ і мистецтвознавчі, і головне перевидані віднайдені ноти у 50 томах.

«Нам фактично передали факсимільні видання творів сина Баха, які професор знайшов у Києві. І у чому особлива цінність цих видань ‒ що поруч із копіями рукописів є переклад на сучасну музику. По-друге, воно із ґрунтовною вступною статтею і коментарями, чому має звучати саме так, саме на такому інструменті», ‒ пояснює працівниця Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького Оксана Палій.

Музиканти з різних міст України вже подали запити, аби побачити ці ноти. Вони будуть у вільному доступі у залі мистецтв.

«Будь-хто, хто цікавиться музикою професійно, чи є любителем, чи просто хоче потримати в руках ці ноти, може прийти і вільно користуватися ними», ‒ запевняє Олег Яськів, директор Центру.

У тому ж залі мистецтв 2 листопада відкриють перший в Україні віртуальний музей класичної музики. Відвідувачі зможуть одягати шолом і віртуально потрапляти у помешкання Моцарта чи будь-якої іншої легенди.

Відкриття такого музею влаштують у межах міжнародного симпозіуму «Ex umbra in solem» 2-5 листопада, куди приїдуть Крістоф Вольф, викладачі з Гарварда, Кембріджа, університетів Цюріха, Берліна, Генуї. Розкажуть про найновіші музичні відкриття.

«Після сенсаційного віднайдення рукописів Баха в Києві і після того, як професор Вольф подарував Україні свою особисту бібліотеку, виникла ідея такого симпозіуму для того, щоб дати можливість музикознавцям і професору Вольфу розповісти про сенсаційні музичні знахідки у світі, а також про ті архіви, які ще не знайдені, але є шанс знайти, в тому числі в Україні», ‒ повідомив організатор симпозіуму Іван Духнич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук