КСУ повернув суддям довічне грошове утримання

Доплати до пенсій суддів можуть становити понад 10 тис. гривень

ЕкономікаАндрій Стець, 10 червня 20169862

Конституційний суд України (КСУ) визнав не відповідними Конституції України положення законів, якими передбачено скасування довічних доплат до пенсій суддям, які пішли у відставку. Таке рішення було оголошене на засіданні КС у п'ятницю, 10 червня, пише «РБК-Україна».

«На думку КСУ, такими, що не відповідають Конституції України, є положення частини 3 абзаців 1, 2, 4, 5 і 1, 2 речення абзацу 6 частини 5 статті 141 закону № 2453 в редакції закону № 213 може призвести до виникнення прогалин у сфері законодавчого регулювання виплат щомісячного грошового утримання суддів», - оголосив голова КСУ Юрій Баулін.

Відповідне рішення передбачає відновлення доплат до пенсій суддів з 1 червня.

Поняття «щомісячне довічне грошове утримання» (ЩДГУ) і «пенсія» відрізняються. На ЩДГУ мають право судді, які пропрацювали на посаді не менш ніж 20 років і мають бездоганну репутацію. Саме ЩДГУ виплачують не з коштів Пенсійного фонду, а з фондів державного бюджету.

До ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року суддя, який мав право на ЩДГУ, отримував від 80% до 90% (залежно від стажу роботи на посаді судді) суми грошової винагороди, яку він отримував протягом своєї діяльності.

Це набагато більше від пенсій пересічного громадянина, тому 2015 року було прийнято рішення знизити рівень ЩДГУ до 60% від заробітку і обмежити його 10 прожитковими мінімумами (для осіб, які втратили працездатність) - 10740 грн.

Згідно з рішенням Конституційного Суду, це рішення суперечить Основному закону.

«Конституційний суд відмінив наш закон. Тепер всі судді, які йдуть і вже пішли у відставку, отримають супердоплати, які набагато вищі за пенсію. Наш закон передбачав рівність громадян України. Але судді вирішили, що вони кращі за інших пенсіонерів. Вони завжди малювали шалені виплати. Ми законом цю опцію прибрали. Але Конституційний суд повернув усім суддям цю можливість. Це стосуватиметься не тих суддів, яких зараз оберуть на відкритих конкурсах. Це стосуватиметься суддів часів Януковича і Кучми, і тих, хто зараз писатиме заяви про відставку, бо вони не пройдуть новий конкурс», - прокоментував рішення КСУ нардеп Леонід Ємець, якого цитує «Еспрессо.TV».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук