КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію

Перевірити закон на конституційність суд просили 48 народних депутатів

16:08, 16 липня 2019

Конституційний суд України 16 липня визнав таким, що відповідає Конституції, закон «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», більш відомий як закон про декомунізацію.

Як інформує «Українська правда» з посиланням на власні джерела, суд у закритому режимі розглядав питання визначення конституційності цього закону, який Верховна рада ухвалила 2015 року.

За словами джерела, суд вирішив, що пропаганда комуністичного режиму є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей. Також це є реальною загрозою для сучасної української державності.

Як інформує «Радіо Свобода», під час засідання під будівлею КСУ відбулись два мітинги з вимогами до суду — не визнавати закон неконституційним та не зупиняти процес декомунізації в країні.

Наразі відомо, що повний текст рішення оприлюднять 17 липня.

Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні є забороненою.

Перевірити на конституційність закон «Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» суд просили 48 народних депутатів у червні 2016 року. Це були представники «Опоблоку» та «Відродження».