48 народних депутатів просять КСУ визнати незаконною декомунізацію Дніпропетровська

СуспільствоАндрій Стець, 16 червня 20165083

Група з 48 народних депутатів направила до Конституційного Суду України подання про визнання незаконності перейменування Дніпропетровська в Дніпро. Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

«15 червня 2016 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України про перейменування міста Дніпропетровська Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури її розгляду та ухвалення», - йдеться на сайті суду.

У конституційному поданні, текст якого розміщений на сайті КС, зокрема, зазначається, що від авторів подання в конституційному провадженні братимуть участь народні депутати від фракції «Опозиційний блок» Дмитро Шпенов, Василь Німченко та Дмитро Колесніков.

На думку інших, Верховна Рада порушила встановлені терміни для ухвалення таких постанов. Також автор подання вказує, що було порушення і процедури голосування народних депутатів.

У документі наголошується, що перейменування назви міста без внесення змін до Конституції є порушенням Основного закону. Крім того, автори конституційного подання вважають, що було «ігнорування волевиявлення місцевої громади».

На даний час документ, згідно з Регламентом КСУ, передано на вивчення в Секретаріат Суду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада схвалила перейменування Дніпропетровська та ще понад 260 населених пунктів на виконання закону про декомунізацію.

Пізніше відповідну постанову про перейменування підписав спікер парламенту Андрій Парубій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук