Культурні події на вихідних у Львові

Етнофестиваль у Жидачеві, заньківчани закривають театральний сезон, фестиваль «Ковчег дружби» та літературні читання

Головні новини Львова 06.07Марічка Крижанівська, 6 липня 2017, 21:27 681 0

У Жидачеві – етнофестиваль «Івана Купала у древньому Удечі».

Запалити ватру скликають усіх охочих на етнофестиваль «Івана Купала у древньому Удечі». Фест влаштують у суботу на берегах річки Стрий у місті Жидачеві. Будуть народні майстер-класи, танці, ярмарок, впускатимуть віночки на воду, палитимуть багаття, а ще концертуватимуть гурти «КораЛЛі», «Альтер Его» та інші.

«Цьому поселенню Удич за літочисленнями є понад 1164 роки. Тобто Жидачів є страший за Львів. І ми хочемо виокремити це як родзинку нашого фестивалю, що ми ж самобутні, що ми шануємо свою історію», – розповів співорганізатор фестивалю Тарас Чолій.

Заньківчани закривають сезон у неділю.

Заньківчани закривають сезон. У цьому творчому році трупа театру запрезентувала аж 4 прем’єри. Серед них музична комедія «Труффальдіно із Бергамо», «Ревізор». Завершуватимуть сезон у неділю теж свіжою постановкою – «Украдене щастя», а також стен-ап шоу у клубі «Піікассо». І уже починають готуватися до наступного сезону, він буде ювілейним – сотим. І до такої дати обіцяють прем’єри вистав «За двома зайцями», «Перед заходом сонця», «Сестри Річинські», а також масштабною постановкою «Марія Заньковецька».

«П'єса «Марія Заньковецька» дуже сильна. Мені дуже подобається ця п`єса тим, що вона дуже позиційна. У ній є головне – як, де, звідки і чому появилася така актриса, як Марія Костянтинівна Заньковецька», – розповів головний режисер театру ім. Марії Заньковецької Федір Стригун.

Фестиваль «Ковчег дружби» влаштують 9 червня.

Фестиваль «Ковчег дружби» влаштує у неділю громадська організація «Лярш Ковчег». Вона займається соціалізацією людей з розумовою неповносправністю, а на фестивалі збиратиме гроші для будинку «Витанія», де тимчасово мешкають такі люди. У неділю 9 липня усіх охочих запрошують на майстер-класи, ярмарок, театральні вистави та концерт.

«У Парку культури зберуться люди, які мають розумову неповносправність і які її не мають. Разом будуть творити такий острівець добра, любові, дружби і будуть ділитися цим всім із гістьми фестивалю», – пояснила Наталія Критович, координатор зовнішніх зв’язків ГО «Лярш-Ковчег».

Стартував місяць авторських читань.

Стартував найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи – Місяць авторських читань. Щодня до 4 серпня у галереї «Дзиґа» будуть зустрічі з письменниками: українськими та іноземнини. Цього року країною-гостем фестивалю є Грузія. Загалом свої твори читатиме 62 автори. Вхід вільний.

«Перше читання 19:00 – це домашня лінія: українські, польські, словацькі і чеські письменники. Друге читання, яке кожного дня о 20:30 – це грузинські автори», – розповів директор Місяця авторських читань Григорій Семенчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук