Культурні події у Львові на вихідних

Фестивалі Wiz-Art, «Ту Стань!» та концертів літньої пори, а також виставка текстилю

Головні новини Львова 05.08Оксана Сенишин, 5 серпня 2016, 11:39 961 0
дивіться також

Цими вихідними львів’яни мають змогу насититися енергетикою Середньовіччя на фестивалі «Ту Стань!», подивитися корометражки в рамках фестивалю Wiz-Art, а також побувати на фестивалі концертів літньої пори та виставці текстилю.

Цьогоріч на фестивалі «Ту Стань!» штурмуватимуть фортецю навіть діти. Фестиваль традиційно запрошує до села Урич, що на Сколівщині. Під скелями, де від IX до XIII століття височіла фортеця, знову в поєдинках зійдуться воїни-реконструктори, і не лише з України, а й Білорусі, Молдови та Литви. Силою поміряються і на конях, і в масових богуртах. Будуть середньовічні танці, майстер-класи ремесел, літературні читання, звучатиме камерна музика. Цьогорічна тема фесту – «Щит Європи». Організатори відтворять період, коли наші землі захищали Середньовічну Європу від «золотої орди». Увінчається «Ту стань!» щорічним штурмом фортеці, і не одним.

«Цього року ми хочемо зробити дитячий штурм фортеці. Щоби діти самі могли вдягнути м’які обладунки і побавитися», – розповів директор фестивалю «Ту Стань!» Орест Кондратович.

Фестиваль короткометражок Wiz-Art дещо провокуватиме. Дев’ятий міжнародний фестиваль короткометражних фільмів цьогоріч пройде під гаслом «Народження світла». Фільмів буде понад сотню. А режисерів до Львова приїде сорок, половина з них українці. Впродовж трьох днів, від п’ятниці, – безкоштовна навчальна частина в кінотеатрі «Коперник», а по обіді – кінопокази в Палаці мистецтв. Чекають на фесті і кримчан, адже режисер Наріман Алієв запрезентує трилогію «Кримські історії». Цікавинки будуть і у дворику Ратуші.

«Фільми «Я не боюсь сказати». Мабуть, для когось теж вони будуть провокативними. Це буде в п’ятницю ввечері. А в суботу буде кіноконцертний перформанс «Реве та стогне» Онтур», – розповіла організатор фестивалю Wiz-Art Оля Райтер.

Ярослава Ткачук запрошує у світ текстилю. Львівська мисткиня, що вивчала художній текстиль в Косівському коледжі та Академії мистецтв, запрошує оглянути свої витвори у галереї «ІконАрт». Авторка брала участь в понад двох десятках виставок та проектах, її роботи бачила Німеччина, Греція, Іспанія, Сполучені Штати та Польща.

«Це, мабуть, те, чого потребуємо підсвідомо кожен з нас. Це щось таке невиміряне, що нас збагачує і визволяє від меж, від блоків», – зазначила арт-менеджер галереї «ІконАрт» Наталя Ільчишин.

Фестиваль концертів літньої пори чекає на вас у Філармонії. Цього разу Олена Мацелюх пропонує прем’єру: оркестровий цикл Каміля Сен-Санса «Карнавал тварин» у транскрипції Богдана Котюка для органу. Звучатимуть твори Дюпре, Дюбуа, Ліста. А присвятять дійство пам’яті французького орнагобудівника Арістіду Кавайє-Колю.

«Це популяризація інструмента, який появився у Філармонії, органу. Тож майже всі концерти, які будуть звучати, – з органом», – зазначила ініціатор Фестивалю концертів літньої пори Олена Мацелюх.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук