Культурним організаціям Львів заборгував близько 1 млн грн

Культура23 грудня 20105600

23 грудня у Львові відбулася розмова між представниками влади міста та громадськими організаціями на тему: "Засади партнерства між громадськими організаціями Львова та Львівською міською радою: міфи та реальність".

Основне, що хвилювало представників ЛГМО "Драбина", ГО "Форум видавців", ГО "Wiz-ART", коли буде ліквідована заборгованість міста перед ними за культурні події, які відбулися впродовж року.

"Фестиваль "Драбина" - єдиний в Україні за своїм масштабом та насиченістю програми фест, "Драма.UA" - перший і єдиний такий фестиваль в Україні. У межах конкурсу соціально-культурних проектів міста два проекти отримали перше місце на до фінансування своїх заходів. Станом на 23 грудня, ми не отримали жодних коштів. Причому кошти не стосуються зарплат чи подібного, ми працюємо на волонтерських засадах. "Драбина" не має офісу. Але є великі борги. Відтак мова йтиме а – про те, що фестивалю наступного не буде, б – ГО змушене припинити свою діяльність, в – як нам віддавати борги?", - розповіла свою ситуацію арт-директор фестивалю Оксана Дудко.

Як розповіла представник ГО "Форум видавців" Катерина Шевченко, Форум також має чимало заборгованості через несплату відповідних коштів від міста, зокрема зараз вони мають 10 претензій від 10 виконавців, кожне з яких закінчується реченням "у разі несплати будемо подавати до суду".

Директор Музею ідей Олесь Дзиндра, наголосив, що хоч такої співпраці між владою і громадськими організаціями у Львові немає більш ніде в інших українських містах, однак крім співпраці мають бути й інші кроки: повага до роботи, до співпраці, повинні бути дотримані партнерські стосунки.

За словами представника ГО "Wiz-Art" Олі Райтер, всього перед вищезазначеними організаціями місто "боргує" близько 1 млн грн.

Як зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, усі зобов’язання міста перед ГО будуть погашені. "Уже сьогодні йде проплата 626 тис. грн. заходів, які отримали до фінансування у конкурсі культурно-соціальних проектів. Також буде проплачено 1 млн 186 тис грн. – ГО "Форум видавців". Чиновники насправді зробили невеликий відсоток того, щоб Львів став культурною столицею. Це все заслуга громадських організацій, які роблять культурні проекти. У 2009 році також були запізнення з проплатами, але місто розраховувалося завжди. Цього року бюджет катастрофічно не виконується", - зазначив Василь Косів.

Начальник управління культури Львівської міської ради Андрій Вороновський зазначив, що понад 1 млн грн проплачено іншим громадським організаціям, які протягом року здійснювали культурні заходи у Львові. Він додав, що наступного року намагатимуться,щоб не було повторень ситуації, звужувати масштаби заходів по певних напрямках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук