У середу, 26 грудня, у Львівському національному театрі опери та балету відбулося урочисте вручення обласної премії у галузі культури, літератури та журналістики. Серед лауреатів — дизайнерка одягу та художніх прикрас, авторка етно-галереї стародавнього автентичного одягу Роксоляна Шимчук, яка під час вручення повідомила, що віддасть отримані кошти на потреби військових. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.
Роксоляна Шимчук отримала премію імені Анатолія Вахнянина у номінації «Народна творчість». Їй, як і іншим лауреатам, вручили диплом і грошову винагороду у розмірі 20 тис. грн.
«Колись наші предки віддавали десятину на потреби громади. І мені здається, що зараз, в час війни, це особливо актуально. Тому свою премію я маю намір віддати на потреби бійців, які воюють на сході. Буду рада, якщо хтось до мене приєднається і ми зможемо напередодні Різдва зробити подарунок нашим захисникам», - наголосила під час нагородження Роксоляна Шимчук.
Згодом у коментарі ZAXID.NET дизайнерка повідомила, що підтримати її ініціативу зголосився ще Василь Вовкун, генеральний директор-художній керівник Львівської опери.
«У приватній розмові Василь Вовкун повідомив мені, що також хоче поділиться своєю премією. Скільки точно ми передамо на потребу армії, наразі сказати не можу. Але, думаю, щонайменше по половині отриманих коштів. Гроші перерахуємо волонтерській ініціативі «Львівський лицар». Можливо, ще хтось із лауреатів вирішить долучитись до такої ініціативи. На сході ці кошти більше потрібні», — повідомила Роксоляна Шимчук.
У 1980-1990 роках Роксоляна Шимчук була членом Студентського братства Львівської політехніки та членом «Товариства Лева». Була учасницею студентської Революції на граніті. Взимку 2016 року дизайнерка відкрила у Львові музей автентичного українського одягу, де преставлено колекцію вишиванок, яку вона збирала ще з 1989 року.
Нагадаємо, що обласна премія вважається найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру. Премією відзначаються твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону. Премія присуджується щорічно в 14 номінаціях з 2009 року. Серед цьогорічних переможців заслужений художник України Костянтин Маркович, львівський композитор Роман Цись, фотохудожник Олексій Іутін та ін.