Премію Конрада отримала Софія Андрухович

КультураК.С., 3 грудня 20154070
Премію  Конрада отримала Софія Андрухович
фото Facebook
Софія Андрухович

Лауреаткою Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку організовує Польський інститут у Києві, цього року стала письменниця Софія Андрухович. Про це стало відомо під час оголошення результатів Премії в Національному музеї Тараса Шевченка, повідомляє «Українська правда. Життя».

Софія Андрухович народилася 17 листопада 1982 в Івано-Франківську. Донька письменника Юрія Андруховича. Є автором книг прози "Літо Мілени" (2002), "Старі люди" (2003), "Жінки їх чоловіків" (2005), "Сьомга" (2007) і "Фелікс Австрія" (2014).

Лауреат Премії Конрада отримує грошову винагороду у розмірі €3 тис та піврічне стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia від Національного центру культури у Варшаві.

Цього року переможця вибирали з 92 номінантів. У шорт-лист Премії, крім Софії Андрухович, потрапили також письменники Остап Сливинський та Олексій Чупа.

До складу журі Премії увійшли директор Національної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, письменники Андрій Курков та Таня Малярчук, літературознавець Ростислав Семків, польський публіцист Богуміла Бердиховська, президент польського ПЕН-клубу Адам Поморський та директор Польського інституту в Києві Єва Фігель.

Андрухович стала п'ятим лауреатом Премії Конрада. До цього її отримали Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011) і Таня Малярчук (2013).

Премія Конрада присуджується раз на два роки українському письменнику віком до 40 років за «послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання».

Висунути претендентів на премію можуть українські та іноземні культурні інститути, наукові центри, видавництва, творчі об'єднання та приватні особи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук