Лемки і бойки почали створювати свою громаду на Донбасі

КультураРоман Ганкевич, 15 січня 201738253
У селах провели сходи громадян, і більше 90% населення висловилося за створення етнічної громади

Жителі сіл Званівка і Верхньокам'янка, Бахмутського району Донецької області, мають намір створити власну лемківсько-бойківську громаду. Вона налічуватиме близько 3 тис. осіб, більшість з яких - переселенці з Західної України і їх нащадки, повідомляє ТК «ДоТеБе».

«У них багато спільного, оскільки в Званівка і Верхньокам'янське більше 65 років тому примусово переселили людей із села Ліскувате. Вони весь час підтримують між собою зв'язки, зберігають культуру, пам'ятають свої традиції. Сподіваюся, що об'єднання в громаду дасть можливість розвивати подальшу культуру лемків і бойків в Донецькій області», - розповів секретар Званівської сільської ради Олександр Білицький.

За словами ініціатора об'єднання громади Андрія Тимчака, культурну діяльність лемки проводили впродовж останніх десяти років, але зареєстрували свій центр нещодавно. «Наша родзинка – це живі вертепи. На Різдво 7 та 8 січня гурт дітей ходить з вертепом до кожної хати у Званівці. Нині ми вже зі своїми вертепами вийшли на Бахмут та Краматорськ. Плануємо навесні розфарбовувати писанки у лемківському стилі. Мріємо створити колекцію народного одягу лемків», – розповів він.

Під час різдвяних свят Званівку відвідали лемки зі Львова, подарували літературу та лемківську ікону, яка колись була у селі Лісковате Дрогобицької області, звідки лемків та бойків примусово виселили у 1951 році на Донеччину.

Як зазначається, у селах уже провели сходи громадян, і більше 90% населення висловилося за створення такої громади. Пакет документів спрямований в Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію. Після отримання відповіді на сесіях сільрад Званівки і Верхньокам'янської буде розглядатися питання про створення своєї громади. Наразі у приватній садибі подружжя Тимчаків відкрили Лемківський культурний центр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук