Лідер КПУ вважає заборону фільмів «гуманітарним терором»

Лідер КПУ Петро Симоненко прокоментував повідомлення про те, що експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрації фільмів заборонила до прокату в Україні фільми російського виробництва «Біла гвардія» та «Піддубний».

Він вважає, що влада перейшла до гуманітарного терору. Взято курс на введення тотальної цензури і заборони в Україні культурної продукції російською мовою. Так передає УНН з посиланням на прес-службу політсили.

Як відомо, 28 липня Державна агентство України з питань кіно в рамках реалізації секторальних санкцій у сфері культури по відношенню до РФ та відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23 липня 2014 № 278 «Про створення Комітету з питань застосування санкцій до персон, які підтримують та фінансують тероризм в Україні», прийняло рішення щодо обов’язкової експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва, які плануються до прокату, на предмет відповідності національному законодавству.

«Більшістю голосів експертів, які подивилися «Білу гвардію», цей фільм був визнаний таким «що демонструє зневагу до української мови, народу і державності», - йдеться в заяві Держкіно.

Тому, як стверджується, «з урахуванням захисту національних інтересів в інформаційно-культурному просторі» було прийнято рішення заборонити цим фільмам показ в Україні.

Нагадаємо, що в самій Росії з 1 липня заборонено показувати фільми без прокатних посвідчень, що викликало велике обурення у середовищі російських кінематографістів. Крім того існує ціла низка заборон, яка ускладнює прокат російських фільмів в Росії. Також у Росії не планується реліз жодного із нових українських фільмів, зокрема тих, що отримали міжнародне визнання на кінофестивалях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук