Лідер «Національного корпусу» анонсував «акції тиску» на обласні ради у всіх регіонах України

12:34, 31 травня 2017

Партія «Національний корпус» запланувала акції тиску на обласні ради в усіх регіонах України, домагаючись від них ухвалення звернень до центральної влади з низкою вимог. Про це повідомив лідер партії нардеп Андрій Білецький в ефірі Еспресо.TV.

«Ми хочемо створити тиск, показати, що ці речі підтримує кожен регіон. Ми будемо приходити в інші облради, будемо далі робити це і сподіваємося на розуміння. Потім, коли вже будемо мати за собою якусь консолідовану думку, два десятки звернень від областей, тоді ми обов'язково прийдемо до президента», – сказав він.

Як інформував ZAXID.NET, у вівторок, 30 травня, члени правих радикальних організацій: «Сокола», нацкорпусу «Азов», Легіону «Cвобода», ОУН та «Правого сектору» увірвалися на сесію Львівської облради і зірвали її. У сутичках постраждали 11 правоохоронців. Також постраждало троє цивільних, серед них – вагітна журналістка. Поліція порушила справу за статтею «Хуліганство», однак про затримання серед учасників штурму не повідомила.

Серед вимог, які вони озвучили, було ухвалення облрадою звернення до центральної влади з вимогами підписати закон «Про амністію у 2016 році»; націоналізувати російський капітал в Україні; зупинити зростання тарифів на комунальні послуги; продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Зрештою, було вирішено, що депутати продовжать засідання Львівської облради з того питання, на якому зупинилися 1 червня. Під час засідання також планують розглянути звернення праворадикалів.

Зауважимо, що закон про амністію було ухвалено парламентом ще 7 липня 2016 року. Він передбачає амністію для найбільш вразливих категорій засуджених, а також тих, що захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій. Однак 17 серпня президент України Петро Порошенко наклав вето на цей закон.

На думку голови держави, цей закон необхідно було узгодити з положеннями Кримінального кодексу і закону «Про застосування амністії в Україні». Згодом до закону внесли зміни, однак президент ще не поставив свій підпис на ньому.