Лише 40% українців хотіли б, щоб їх дитина здобувала освіту в Україні

СуспільствоОстап Левчич, 14 червня 20164032
Лише 40% українців хотіли б, щоб їх дитина здобувала освіту в Україні

Майже половина жителів України – 48% – вважають, що в нашій країні є всі можливості отримати хорошу освіту. Про це свідчать результати соціологічного опитування компанії Research & Branding Group проведеного у травні 2016 року.

Ще 31% вважають, що гарна освіта в Україна має елемент везіння – його можна отримати, а можна і не отримати.

І тільки 13% українських громадян упевнені, що в Україні неможливо отримати гарну освіту.

У порівнянні з результатами аналогічного дослідження, проведеного в 2010 році, число тих, хто високо оцінює якість української освіти, скоротилося на 7%, і на стільки ж збільшилася кількість тих, хто розцінює можливість отримання хорошої освіти в Україні як "50 на 50".

Найбільше у високому рівні української освіти впевнені жителі Західної України (57%), а от серед мешканців східних областей таких найменше – 36%.

Значна частина українців хотіли б, щоб їх дитина отримала освіту в Україні (40%).

Кожен одинадцятий житель країни хотів би, щоб його дитина вчилася в Німеччині (9%) і кожен дванадцятий – у США (8%).

Чверть опитаних вважають, що дитина повинна сама вибирати, де їй вчитися (24%).

 Так виглядає повна картина освітніх прагнень українців

 

До слова, у порівнянні з 2010 р число тих, хто хотів би, щоб дитина вчилася в Україні, скоротилося на 12%, а число тих, хто схильний надати вибір місця навчання дитини, збільшилася на 9%.

Залежно від регіону проживання жителі південних і західних областей в більшій мірі налаштовані на вітчизняну освіту дітей, ніж жителі Центру і Сходу України (47-48% на Півдні і Заході проти 34-37% в Центрі і на Сході України).

Якщо говорити про те, яким повинен бути український ВНЗ, студентом якого жителі країни хотіли б бачити свою дитину, то думки розділилися: 17% віддають перевагу столичному ВУЗу, 19% – обласному, 18% – престижному і з традиціями. Ще близько третини опитаних (29%) згодні на будь-який, в якому буде можливість.

 17% віддають перевагу столичному ВУЗу, 19% – обласному, 18% – престижному і з традиціями. Фото racorn/Depositphotos

 

У порівнянні з 2010 роком число бажаючих бачити дитину студентом столичного ВУЗу скоротилося на 7%, і на стільки ж зросла кількість тих, хто не зміг відповісти на це питання.

Географічно найбільше на навчання дітей в столичних ВНЗ налаштовані жителі Центру України (28%). На навчання дітей в обласних ВНЗ більш орієнтовані жителі Заходу і Сходу країни (по 27%).

Престижному ВНЗ з багатими традиціями трохи частіше віддають перевагу жителі Центральної та Західної України (20-22% проти 13-15% на Півдні і Сході).

А серед жителів південного регіону найбільше тих, хто хотів би дати освіту дитині в будь-якому ВНЗ, в якому буде можливість (36%).

Тільки 13% українських громадян упевнені, що в Україні неможливо отримати гарну освіту

 

Дослідження проведено в період з 18 по 25 травня 2016 року серед жителів України (за винятком АР Крим, м Севастополь, непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей).

Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України за регіоном проживання (область), статтю і віком.

Обсяг вибіркової сукупності склав 2001 респондента. Очікувана середня помилка вибірки складає ± 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук