Високий суд Лондона вирішив, що йому не підсудна справа за позовом «ПриватБанку» до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це йдеться у повідомленні банку, інформує «Українська правда».
«Незважаючи на те, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій, – на суму від 329 млн до 1,2 млрд доларів – він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів», – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, наразі судове рішення не було офіційно ухвалене, оскільки суддя розглядає питання щодо суми достатньо обґрунтованої справи банку, що було подане для розгляду у п'ятницю вранці.
«Це судове рішення є лише першим етапом процесу, та банк має намір оскаржити його», – йдеться в повідомленні.
«Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами», – йдеться банку, де цитують слова голови правління «ПриватБанку» Петра Крумханзла.
Нагадаємо, «ПриватБанк» в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти колишніх власників – Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.
Позивач домігся, що суд видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів. Це був запобіжний захід у межах позову.
Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
«ПриватБанку» звернувся до суду з метою повернути виведені колишніми власниками кошти і погасити невиконані зобов'язання у справі рефінансування.
Водночас юристи Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким «ПриватБанк» був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.