ЛОР вимагає визнати персоною нон ґрата польського депутата, який потоптав червоно-чорний прапор

12:20, 20 березня 2018

Депутати Львівської обласної ради під час сесійного засідання у вівторок, 20 березня, голосуватимуть за звернення до Міністерства закордонних справ України з вимогою оголосити депутата польського парламенту Роберта Вінницького, який брав участь у вчорашньому показовому спаленні у Варшаві портретів Степана Бандери та Романа Шухевича, персоною нон ґрата в Україні. Відповідне звернення у порядок денний запропонував внести перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус.

«Вчора у Варшаві стався ганебний випадок біля українського посольства: група польських націоналістів в присутності депутата польського парламенту, такого собі Роберта Вінницького, розтоптали червоно-чорний прапор та спалили портрети Бандери та Шухевича», – зазначив Андрій Білоус.

Відтак запропонував звернутися до МЗС з вимогою відреагувати на цей інцидент та оголосити цього польського депутата персоною нон ґрата в Україні. Депутати підтримали таку пропозицію.

Нагадаємо, увечері в понеділок, 19 березня, у Варшаві представники радикальних націоналістичних організацій Польщі провели демонстрацію під будівлею посольства України під час якої спалили зображення Степана Бандери та Романа Шухевича та потоптали червоно-чорний прапор.

Як повідомив журналіст Євген Приходько, група поляків спалила портрети Степана Бандери та Романа Шухевича. В свою чергу, депутат польського Сейму, президент партії «Рух народовий» (Ruch Narodowy) 32-річний Роберт Вінницький (Robert Winnicki) кинув на землю червоно-чорний прапор і став на нього зі словами «це бандерівська ганчірка».

За інформацієюпольських ЗМІ, у демонстрації брали участь члени Національного руху, Всепольської молоді та Національного радикального табору, організацій, які неодноразово відзначались своїми антиукраїнськими акціями. Польські націоналісти під посольством скандували гасла: «Шухевич – вбивця», «Бандерівські убивці» та тримали плакати з написами «Бандерівець не є моїм братом», «StopAntipolonism, Defend the truth».

Посольство України у Варшаві засудило таку акцію окремих націоналістичних організацій.

Зауважимо, що останнім часом як в Україні, так і в Польщі почастішали провокаційні акції і напади щодо значущих для країн-сусідів пам'ятників, будівель і символів. Після нападу на польський Меморіал орлят у Львові віце-спікер Сейму Польщі Ришард Терлецький назвав цей вибух провокацією третьої сторони.

МЗС Польщі назвало «антипольським інцидентом» вибух біля Меморіалу орлят.

У січні 2018 року журналісти польського телеканалу TVN24 оприлюднили розслідування про діяльність неонацистів у Польщі. Зокрема, у сюжеті йшлось про святкування членами громадської організації «Гордість і сучасність» дня народження Адольфа Гітлера. Організатором святкування був Яцек Ланушни, асистент депутата Сейму Роберта Вінницького. Святкування організували посеред лісу, учасники одягнули військову форму Вермахту зі свастикою, зігували та проголошували тости «За Гітлера та нашу вітчизну, улюблену Польщу». Вінницький після цього розслідування засудив неонацистів.