ЛОР займеться питанням зарахування до лику блаженних отця Франциска Бентковського

Голова ГО «Християнська Україна» Мирослав Данилків звернувся до депутатів Львівської обласної ради щодо сприяння у відновленні вшанування пам’яті і початку процесу беатифікації отця Франциска Бентковського, який був закатований у роки Другої світової війни.

Про це йшлося на засіданні постойної комісії з питань культури та історико-культурної спадщини Львівської обласної ради, інформує прес-служба відомтсва.

У своєму зверненні Данилків зазначив, що на парохії у селі Жулин Стрийського району 14 років служив о. Іван Сивак – капелан Львівського крайового братства ветеранів ОУН-УПА та активний член громадської організації «Християнська Україна».

«У 2008 році о. Іван з благословення Єпарха Стрийського кир Юліана Ґбура, порушив питання про відновлення пам’яті священика мученика Франциска Бентковського РКЦ, який був закатований у роки II Світової війни. О. Іван, керуючись архівними документами та спогадами місцевих жителів, організував день пам’яті о. Франциска, на який прибули священики РКЦ і УГКЦ, місцеві парафіяни», - йдеться у зверненні.

«Однак ця миротворча релігійна місія викликала невдоволення деяких місцевих жителів, що спричинило конфлікт, який триває і досі. Проте члени ГО «Християнська Україна» сподіваються, що непорозуміння невдовзі вичерпається, а тому вони висловлюють прохання до Владик та представників влади відновити вшанування пам’яті та розпочати процес зарахування о. Франциска Бентковського до лику блаженних з нагоди 70-річчя з дня його мученичої смерті», – додав Данилків.

У результаті члени комісії доручили депутатові Івану Грицьківу детально вивчити це питання та доповісти про нього на наступному засіданні комісії.    

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук