Ложкін планує залучити в Україну $3-5 млрд інвестицій у 2017 році

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 вересня 20163931
Борис Ложкін

Національна інвестиційна рада у 2017 році зможе залучити в Україну інвестиції на суму $3-5 млрд. Про це на своїй сторінці у Facebook написав секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін.

«Я розраховую, що вже в наступному році Національній інвестраді вдасться реалізувати кілька серйозних інституційних ініціатив, а також залучити $3-5 млрд. Потенціал і можливості для хорошого старту у нас є», - заявив він.

Борис Ложкін також зазначив, що тільки значний обсяг іноземного капіталу забезпечить «необхідне нам багаторічна зростання ВВП в 6,5-9% на рік» але додав, що «Україна зараз не може запропонувати готових інвестиційних проектів, в які можна було б вкласти, наприклад, $5-10 млрд».

В якості одного з інструментів створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні Ложкін запропонував запровадження практики підписання прямих договорів між владою та великими інвесторами. «Такий індивідуальний підхід держави до інвесторів і в Україні міг би серйозно змінити їхнє ставлення до нашої країни», - зазначив він у своєму повідомленні.

Нагадаємо, Борис Ложкін залишився радником президента Петра Порошенка на відповідальній позицій в Нацраді реформ. Він очолив Національну інвестиційну раду, яка повинна стати потужним інструментом формування інвестиційної політики держави. На думку Порошенка особисто Борис Ложкін був і залишається політичним «важковаговиком», що впливає на економічні процеси в країні.

Одразу після призначення указом президента головою Національної інвестиційної ради, Борис Ложкін запросив до ради низку відомих іноземних інвесторів, зокрема, одного з найбільших у світі інвесторів, фінансиста Джорджа Сороса, головного виконавчого директора компанії Unilever Пола Полмана, а також керівництво азербайджанської компанії SOCAR.

Екс-голова Адміністрації президента зазначив, що на даний момент ведуться переговори з багатьма відомими іноземними інвесторами, які в майбутньому можуть ввійти до складу ради. За його словами, активізація роботи Національної інвестиційної ради, залучення інвестицій і створення нормального бізнес-клімату в Україні сприятимуть зростанню національної економіки.

Нагадаємо, 29 серпня президент України в рамках засідання Національної ради реформ повідомив про створення Національної інвестиційної ради, головою якої був призначений екс-глава Адміністрації президента Борис Ложкін.

У липні в уряді було організовано Офіс просування інвестицій, який почне роботу з 1 вересня. Його роботу координуватиме заступник міністра фінансів України Оксана Макарова.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) станом на 1 липня 2016 року становив $44,791 млрд, що на $2,282 млрд, або на 5,4% більше від показника на початок року на рівні $42,509 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук