Львів на воді показав на персональній виставці харківський художник Артем Погрібний

Головні новини Львова 22.07Марічка Крижанівська, 22 липня, 15:24 842 0

Харківський художник Артем Погрібний мав персональні виставки у Берліні, Брюсселі, Варшаві, Вільнюсі, а зараз вперше демонструє себе у Львові, у галереї «Мадам Пальмгрен».

«Острів Львів» ‒ інтригує уже сама назва виставки. І одразу глядача зустрічає перша картина ‒ Львів на воді. Річка ‒ це такий віртуальний подарунок львів'янам від Артема Погрібного.

«Я народився у Дніпрі, колишньому Дніпропетровську, він стоїть на великій річці Дніпро. Потрапив у Харків, там теж є річка, але менша. І я так звик, що в кожному місті є річка, а у Львові її взагалі нема, але кажуть, що тече підземеллями. Тому я намалював таку мою фантазію на тему, що кожне місто має мати свою ріку», ‒ розповідає художник.

До реальних пейзажів Львова із бернардинами, Ратушею, домініканами автор додає вигадані, але влучні елементи у власному стилі.

«Взимку я був у Львові і пройшовся біля Домініканського собору і якраз була така мрячка, дощ, і це мене так вразило, було відчуття, ніби домінікани течуть разом з дощем, ну от я і намалював це», ‒ каже Артем Погрібний.

Після персональних виставок у Берліні, Брюсселі, Варшаві, Вільнюсі тепер вперше демонструє себе у Львові. Артем Погрібний працює у Харкові реставратором, тому велику увагу приділяє деталям, звідти й народилися полотна, де візуалізував типово галицькі словечка: бамбетель, креденс, філіжанка.

Нетуристичні закапелки міста харків'янину показувала львівська художниця Анна Атоян: «Мені здалося, що він знайде те, що нам, львів'янам, можливо не помітно, бо ми кожен день це бачимо. І йому таки це вдалося. Він вихопив із суцільної архітектурної історичної пам'ятки Львова такі деталі, які підтверджують львівськість цього міста».

«Дуже проникливий в нього погляд на нашу львівську історію, нашу львівську пам'ять. Він з тих авторів, яких я з великим задоволенням представляю», ‒ додає директорка галереї «Мадам Пальмгрен» Вікторія Рибак.

Виставка триватиме до 8 серпня, доступна щодня, без вихідних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук