Львів та Краків приймуть спільний музичний фестиваль

КультураД.Ц., 8 серпня 20166150
Львів та Краків приймуть спільний музичний фестиваль
Костел Івана Хрестителя

Незабаром Львів і Краків прийматиме міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» (13-28 серпня) та «Музика у старому Кракові» (15-31 серпня).

Третій для львів’ян та 41-й фестиваль для Кракова об’єднає понад 100 яскравих виконавців з України та Польщі.
Цьогорічний фестиваль у Львові пройде під гаслом «Музика у королівському Львові» та об’єднає програми та локації, які відображають настрій цієї доби. Концерти відбуватимуться у храмах, побудованих ще у часи княжого, так званого королівського Львова, зокрема у церкві св. Миколая (23 серпня), церкві св. Онуфрія (24 серпня), костелі Івана Хрестителя (28 серпня).

До фестивалю залучено й інші основні львівські  храми – собор святого Юра, храм святих верховних апостолів Петра і Павла, Латинський кафедральний собор, Вірменський кафедральний собор, Домінканський собор. Концерти також відбуватимуться у Королівських палатах Львівського історичного музею, Італійському подвір’ї історичного музею.

Однією із центральних подій цьогорічного міжнародного фестивального проекту «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» стане раеалізація спільної концертної програми двох українських оркестрів, які об’єднують Схід та Захід України – львівського камерного оркестру «Віртуози Львова» та маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс». Спільний проект оркестрів «Три Моцарти» відбудеться у Львові (22 серпня) у соборі св.  Юра. А вже у Кракові, цей проект відбудеться 24 серпня, у день 25-річниці Незалежності України.

27 серпня у Львові за участю київських солістів Ольги Федоренко та Петра Остапенка буде здійснена постановка опери Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані». Одним із співавторів цього проекту є народна артистка України Наталія Свириденко.

Окрім того, на фестивалях-партнерах «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» відбудуться взаємообмінні проекти «Молоді таланти», де молоді виконавці з Польщі виступатимуть у Львові, а львівські виконавці - у Кракові.

Окремо на фестивалі буде представлене й органне мистецтво. Зокрема, за участю львівських органістів (14 серпня) Олени Мацелюх та Віталія Півнова відбудеться проект, присвячений органному майстру Яну Славінському.

В іншому концерті поєднається звучання двох щипкових інструментів – клавесина і гітари, де сольно та в дуетах прозвучать твори бароко та сучасних авторів, які на класичній гітарі виконає Віктор Паламарчук, а на бароковому клавесині та органі – Олена Мацелюх (21 серпня).

Фестиваль представлятиме і хорові проекти. Зокрема, капела «Леополіс» представить хорові твори Антоніо Вівальді (13 серпня).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук