Львів у 2016 році може на місяць стати Європейською столицею культури

Культура27 квітня 20116001

Через п’ять років, у 2016-му Львів може на місяць стати Європейською столицею культури, якщо в той рік такий титул отримає польське місто Люблін. Про це 27 квітня на прес-конференції у Львові повідомила менеджер проекту «Люблін – ЄСК 2016», представник фонду "Transkultura"Марія Артем’юк.

За її словами, ініціативна група, що привела вже Люблін до фіналу конкурсу за титул Європейської столиці культури 2016, запропонує Єврокомісії інновацію у регламенті конкурсу і поділиться званням Культурної столиці із Львовом – європейським містом, що опинилося поза межами кордонів ЄС. У своїй аплікаційній формі на звання культурної столиці Європи Люблін додасть також частину аплікаційної форми міста Львова.

Як розповів координатор проекту «Люблін – ЄСК 2016», директор «Warsztaty Kultury» Центру культури міста Люблін Ґжегож Жепецький, 21 червня стане відомо, хто саме з 5-ти польських міст – Любліна, Варшави, Катовіце, Вроцлава і Гданська – отримає титул Європейської столиці культури.

За словами члена Правління "Мистецької Ради "Діалог", представника відділу закордонної співпраці Львівської міської ради Ірини Подоляк, місто Люблін запропонувало Львову стати реальним партнером у виборюванні права на статус культурної столиці Європи, і в разі перемоги Люблін на місяць передасть титул Європейської столиці культури Львову, тобто до України перенесеться епіцентр культурних подій Європи, а це сотні мистецьких проектів та культурних акцій, тисячі туристів.

Як повідомив голова правління «Мистецької Ради «Діалог» Зиновій Мазурик, учасники «Діалогу» окреслити основні напрями роботи над розвитком культури у Львові, зокрема визначили два процеси, які потрібно популяризувати у Львові. Перше – активізація культурного середовища міста, друге – шанс для влади змінити позицію до культури і сприяти її розвитку у місті. Він також сказав, що основними векторами є робота в культурному середовищі і для міста, і для Європи, тобто культура і зовні, і зсередини.

Як розповіла Ірина Подоляк, в аплікаційній формі Львів дав три напрями розвитку культури у місті: «Бібліотека 2017» - бібліотеки мають стати інноваційними осередками для формування  культурного середовища, другий проект – це музейна педагогіка, третій – запровадження курсу «Історія культури і мистецтв» у шкільну програму. «Ми переконані, що до 2017 року побачимо колосальні зміни у цих трьох напрямах», - запевнила вона.

Чи стане Люблін культурною столицею Європи - буде відомо 21 червня 2011 року.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук