Львів вшанував уродини Ліни Костенко

Головні Новини за 20 березняОксана Сенишин, 20 березня 2015, 15:37 1666 0

До 85-річного ювілею поетеси Ліни Костенко «Сестри Тельнюк» спільно з народною артисткою Лідією Вовкун привезли поетичну виставу «Інкрустації». 

На постановку у Палаці імені Гната Хоткевича прийшов повен зал. 

Цю виставу, переплетену віршами Ліни Василівни, артисти називають подарунком сучасній Жанні Дарк. Вони присвятили її Ліні Костенко, коли поетесі виповнилося ще вісімдесят. Відтоді постановка щомісяця тішить глядача столичного Молодого театру. 

«У нас трапився такий ексцес: увімкнули ліхтарі на сцені і щось почало дуже гудіти. Тому ми відмовилися від тих ліхтарів: нехай краще буде менше світла, але хай буде тиша. Щоб глядачу було приємно слухати слово», - зауважила народна артистка України Лідія Вовкун. 

Вона читає поезію Костенко вже три десятки років. І кожен раз, каже, вичитує поміж рядків нову глибину: «Я часто порівнюю цю поезію з Біблією душі. Я колись казала: «хто вміє слухати, той почує». 

Леся Тельнюк поклала поетичні твори Костенко на музику, адже в їхній родині ім’я Ліни Василівни батько завжди вимовляв з пієтетом. А згодом ще у школі серед російськомовних однокласників їм цю жінку-шістдесятницю відкрили як певну таємницю.

«У нас була заміна і прийшов студент, молодий практикант. І він провів трішки уроку, а потім дістав книжечку таємну. І каже: «Знаєте, цю поетесу забороняють. Це - заборонений твір «Маруся Чурай». І почав нам читати. І ми 45 хвилин сиділи всі як заворожені», - поділилася спогадами співачка Галина Тельнюк.

«Ліні Василівній бажаємо величезного здоров’я, натхнення, творчого довголіття, з радістю жити кожен день, писати кожен рядок», - побажала вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук