«Львівелектротранс» представив перші три німецькі трамваї

Це перші з тридцяти вживаних трамваїв, які місто придбало у Берліні

23 липня

У понеділок, 23 липня, в депо ЛКП «Львівелектротрансу» приїхали перші три користовані трамваї. Це перші з 30-ти трамваїв, які купили для Львова у Берліні. Підприємство придбало їх за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках договору з Берлінською муніципально-транспортною компанією.

Ще три трамваї мають приїхати у вівторок, 24 липня. Далі щомісяця до жовтня доставлятимуть по вісім одиниць техніки. Для них у депо готують нові візки, щоби переобладнати з широкої колії на вужчу. Транспорт поки що перебуває у зоні митного контролю.

«Зараз ви бачите, що тимчасово є організована зона митного контролю і далі буде розмитнення, потім переобладнання, сертифікація і очікуємо, що десь в серпні перші трамваї виїдуть уже на лінії», – прокоментував заступник директора департаменту житлового господарства Андрій Білий.

Куплені у Німеччині трамваї вживані, але після капітального ремонту і з сучасною електронікою. Це трамваї Tatra, чеського виробництва, випуску 80-их років. Завдяки оновленню, вони споживатимуть на 20-30% менше електрики, як такі ж Tatra KT4, але із рідним обладнанням.

«Ми плануємо трамваї пустити на маршрути №2, 3, можливо, 8. Перевагою є те, що їх можна пускати один за другим, зчепивши їх», – розповів директор ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза.

Один трамвай обійшовся у 18 тис. євро. Із розмитненням, доставкою, переобладнанням на нові візки партія із тридцяти штук коштуватиме менше, ніж один сучасний трамвай.

Загалом у Львові планують оновити громадський транспорт на 30 млн євро. Крім трамваїв цьогоріч також заплановано придбати близько 150 нових автобусів та 50 тролейбусів. У наступні роки також планують купити ще 10 нових трамваїв та 100 нових автобусів за кошти Європейського інвестиційного банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування
Кількість жертв ДТП з закарпатськими заробітчанами у Чехії зросла до п’яти
Порошенко зустрівся з проукраїнськими ієрархами УПЦ МП
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Вартість розмитнення вживаних авто з ЄС різко зросла. Пояснюємо чому
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушер-гінекологів 1000000 грн за неправильний діагноз