«Львівелектротранс» представив перші три німецькі трамваї

Це перші з тридцяти вживаних трамваїв, які місто придбало у Берліні

23 липня

У понеділок, 23 липня, в депо ЛКП «Львівелектротрансу» приїхали перші три користовані трамваї. Це перші з 30-ти трамваїв, які купили для Львова у Берліні. Підприємство придбало їх за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у рамках договору з Берлінською муніципально-транспортною компанією.

Ще три трамваї мають приїхати у вівторок, 24 липня. Далі щомісяця до жовтня доставлятимуть по вісім одиниць техніки. Для них у депо готують нові візки, щоби переобладнати з широкої колії на вужчу. Транспорт поки що перебуває у зоні митного контролю.

«Зараз ви бачите, що тимчасово є організована зона митного контролю і далі буде розмитнення, потім переобладнання, сертифікація і очікуємо, що десь в серпні перші трамваї виїдуть уже на лінії», – прокоментував заступник директора департаменту житлового господарства Андрій Білий.

Куплені у Німеччині трамваї вживані, але після капітального ремонту і з сучасною електронікою. Це трамваї Tatra, чеського виробництва, випуску 80-их років. Завдяки оновленню, вони споживатимуть на 20-30% менше електрики, як такі ж Tatra KT4, але із рідним обладнанням.

«Ми плануємо трамваї пустити на маршрути №2, 3, можливо, 8. Перевагою є те, що їх можна пускати один за другим, зчепивши їх», – розповів директор ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза.

Один трамвай обійшовся у 18 тис. євро. Із розмитненням, доставкою, переобладнанням на нові візки партія із тридцяти штук коштуватиме менше, ніж один сучасний трамвай.

Загалом у Львові планують оновити громадський транспорт на 30 млн євро. Крім трамваїв цьогоріч також заплановано придбати близько 150 нових автобусів та 50 тролейбусів. У наступні роки також планують купити ще 10 нових трамваїв та 100 нових автобусів за кошти Європейського інвестиційного банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
За минулу добу на Донбасі загинули двоє українських військових
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати