«Львівгаз» пояснив, скільки заробляє завдяки новим тарифам на газ

ЕкономікаО.Г., 26 травня 201515551
«Львівгаз» пояснив, скільки заробляє завдяки новим тарифам на газ
фото ZAXID.NET

Керівники ПАТ «Львівгаз» сьогодні, 26 травня, під час прес-конференції розповіли, якою є структура нового тарифу на газ та скільки з цієї суми отримує компанія.

Найбільше коштів у структурі тарифу на газ для населення у розмірі 7,188 грн/ куб. м передбачено для НАК «Нафтогаз України» - майже 5 грн або 69,5%. Ще 16,6% від загального тарифу на газ – це ПДВ та 2,8% - збір у вигляді цільової надбавки, які сплачують в бюджет. Ще 0,5% - це тариф на транспортування, який йде «Укртрансгазу».

Як розповів перший заступник голови правління компанії Володимир Король, з кожного «куба» газу «Львівгаз» отримує приблизно лише 0,76 грн (так званий тариф на розподіл та постачання газу). Це 10,6% від тарифу на газ у розмірі 7,188 грн/куб. м або 21,1% від пільгового тарифу 3,6 грн/куб. м, який діє під час опалювального сезону.

«Затверджений тариф для ПАТ «Львівгаз» покриває лише 70% витрат підприємства. До підвищення тарифів 1 квітня, «Львівгаз» отримував приблизно 0,33 грн/куб. м на розподіл та 0,077/куб. м - на постачання. Можна сказати, що тариф нам підняли майже удвічі. Утім це підняття для нас було необхідним для того, щоб могли проплатити «Нафтогаз України» за газ на виробничо-технологічні потреби та для встановлення лічильників за інвестиційною програмою», - розповів Володимир Король.

За його словами, підвищення тарифу для «Львівгазу» не вплине на інші статті витрат, наприклад, у працівників не зросте зарплатня. Окрім того, у компанії заявляють, що не отримають цього року прибутків.  

«На кінець цього року ми не очікуємо жодних прибутків, навпаки збитки. За 2014 рік розмір збитків «Львівгазу» становив ₴43 млн», - сказав Король.

Основними акціонерами ПАТ «Львівгаз» є компанії з групи Дмитра Фірташа, у тому числі ПАТ «Газтек», яке у 2013 році придбало черговий пакет акцій «Львівгазу», збільшивши свою частку у статутному капіталі львівського підприємства до 13,1%. «Газтек» належить низці кіпрських фірм – Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними ЗМІ, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу.

За даними  SMIDA, 25% «Львівгазу» належить ПАТ «НАК «Нафтогаз України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук