LvivMozArt: чарівна ніч

КультураК. С., 23 серпня 20172790
LvivMozArt: чарівна ніч
«Чарівна флейта»

Організатори фестивалю LvivMozArt обіцяли максимально розширити жанровий діапазом. Саме такий концерт, що не вписується у традиціні рамки класичної музики, відбудеться 23 серпня. У «Копальні кави» відбудеться українська прем’єра проекту співачки Мар’яни Садовської «Ніч лише починається», після успішної презентації програми у Нью-Йорку, Зальцбурзі та Мюнхені.

Мар’яна Садовська поєднує традиційну обрядову й експериментальну музику, поезію та storytelling, акомпануючи собі на індійській гармоніці, фортепіано та IPad. Проект створено у відповідь на події 2014 року в Україні. Мар’яна Садовська трансформувала власні спостереження, біль і надію, посилаючись до поезії Сергія Жадана, Любові Якимчук. Також вона використала пісні, записані під час експедиції 2016 року в Приазов’ї, на Українському Донбасі.

Мар’яна Садовська

«Ми використовуємо тексти Жадана та поезію Любові Якимчук. Щодо Сергія, то для мене його поезія останнього часу – це феномен. Йому вдається трансформувати те, що відбувається зараз, у вічні тексти. Це не є пісні. Це поєднання відразу багатьох жанрів. Я не пишу пісні на тексти Жадана. Річ у тім, що моя музика якимось дивним чином зустрічається із його текстами. І в тому відношені тут є щось спільне з обрядовою музикою, яка часто є по суті заклинанням. Зрештою, я так і трактую цю програму. Ми не співаємо пісеньок про щось, це заклинання, речитативні скандування. Я не знаю, чи Сергій так відчуває, так пише, але саме так його поезія зустрічається з моєю музикою», - розповіла Мар’яна Садовська.

Концерт відбудеться о 20:00.

О 19:00 у Львівській опері - «Чарівна флейта» Вольфганга Амадея Моцарта у постановці Збіґнєва Хшановського. Диригент – Мирон Юсипович.

Savka-band

Традицію сімейного музикування, започатковану багато століть тому, продовжить LvivMozArt 23 серпня. У ХVIII столітті найвідомішою музичною родиною були Моцарти. В Україні нині цю традицію продовжує родинний ансамбль Savka-band. В програмі концерту презентовано аранжування та авторські твори 9-річного композитора Данилка Савки. Данило - автор вже більше сотні інструментальних та вокальних композицій, а в 2017 році в Івано-Франківській обласній філармонії відбулася прем'єра його Концерту для фортепіано з оркестром. Талановитий хлопчик мріє своєю творчістю допомагати хворим дітям, а зібрані гроші з концертів віддає на благодійність.

Концерт відбудеться у Палаці Потоцьких о 18:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук