LvivMozArt: фортепіано та опера

Головні події шостого дня фестивалю класичної музики

КультураК.С., 8 серпня2300
LvivMozArt: фортепіано та опера
Пумеза Мацікіза

Шостий день фестивалю запропонує слухачам речиталь від Любомира Мельника та виступ оперної співачки з ПАР Пумези Мацікіза.

Безперервне звучання — так називає свою техніку гри на фортепіано Любомир Мельник. Він визнаний найшвидшим піаністом у світі і ніхто досі не побив рекорд, встановлений Мельником в Швеції у 1985 році. Його можна буде почути у Lem Station о 21:00.

Творчість Любомира Мельника дотична із фахом «філософія», яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор методику своє гри Мельник виклав в трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної гри».

Любомир Мельник народився в Мюнхені в родині український емігрантів з Коломиї. Невдовзі після народження сина, сім’я переїхала до Вінніпегу. У 1970-х Любомир Мельник переїжджає в Париж, де пише музику до хореографічних композицій для Паризької Опери. Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір «Poslaniye» присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка «І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє». А твір «A portrait of Petlura on the day he was killed» присвячений постаті Симона Петлюри.

Дискографія піаніста налічує 22 CD з унікальною музикою, в тому числі і в співпраці з українськими музикантами. Любомир Мельник з успіхом гастролює Північною Америкою, Європою, активно концертує в рідній Україні.

Цього року фестиваль LvivMozArt розширює географію – зірка Південної Африки, справжнє відкриття світової сцени Пумеза Мацікіза сяятиме у Львівській опері о 19:30 у великому оперному гала-концерті.

Співачка підписала ексклюзивний контракт з компанією Decca Classic на випуск своїх сольних альбомів. А її останні виступи пройшли в Tearto alla Scala в Мілані, Dallas Opera в Америці, на BBC Proms в Лондоні. В рамках концертного туру з славетним тенором Ролландо Вільязоном Пумеза Мацікіза з великим успіхом нещодавно концертувала різними містами Європи. Музичні критики високо оцінюють особливий тембр голосу Пумези, зокрема рецензент видання The Spectator пише: «Думаю, я знайшов нову Марію Каллас.» Пумеза Мацікіза активно займається розвитком культури на своїй батьківщині – Південній Африці та є ініціатором багатьох мистецьких та соціально-благодійних проектів.

До яскравого сопрано Пумези Мацікізи доєднається зірковий тенор з Таїланду. Нуттапорн Тамматі. У березні 2019 року Нуттапорн виконав головну партію як запрошений соліст в опері Ріхарда Вагнера «Лоенгрін» на сцені Львівської національної опери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук