LvivMozArt: співати Моцарта
Культура

LvivMozArt: співати Моцарта

К. С., 20 серпня 2017 368 0

20 серпня у рамках міжнародного фестивалю класичної музики відбудеться Гала-концерт, де прозвучать увертюри, арії й ансамблі з оперних шедеврів Вольфганга Амадея Моцарта та маловідомі твори Франца Ксавера Моцарта.

Вольфганг Амадей Моцарт писав опери протягом усього життя, починаючи з одинадцятирічного віку. Але вищі його досягнення в оперній творчості належать до останнього десятиріччя (1782--1791 роки). Поряд з Глюком, Моцарт був найбільшим реформатором оперного мистецтва XVIII століття. Але, на відміну від нього, свою реформу він не декларував теоретично.

Виходячи з інших естетичних передумов, Моцарт створив інший тип музичної драматургії. Якщо Глюк прагнув підпорядкувати музику драматичній дії, то для Моцарта, навпаки, музика була основою опери. В одному з листів до батька Моцарт писав, що «в опері поезія повинна бути слухняною дочкою музики».

Моцарт домігся злиття в нерозривній єдності музики й драматичної дії, підпорядкування один одному всіх елементів оперного спектаклю.

Щодо його сина, Франца Ксавера, то, за словами засновниці фестивалю та диригентки Оксани Линів «одним із перших його оперних опусів була арія для опери батька. Проте далі, на жаль, у сфері опери він не розвивався. Думаю, це було пов’язано зокрема і з тим, що він усвідомлював, що його батько був неперевершеним у цій сфері».

У концерті візьмуть участь зірки світової оперної сцени, а саме Софія Броммер, сопрано (Німеччина-Австрія), Едгарас Монтвідас, тенор (Литва), Андрій Бондаренко, баритон (Україна-Швейцарія), Зоряна Кушплер, мецо-сопрано (Україна - Австрія), Софія Соловій, сопрано (Україна-Італія), Юлія Марія Дан, сопрано (Румунія-Німеччина), Олександр Цимбалюк, бас (Україна-Німеччина), Віктор Шевченко, бас (Україна).

«Я виконаю арії та дуети з опер Моцарта “Дон Жуан” та “Чарівна флейта”. Я вперше знаходжуся в Україні, це мій дебют тут. Я працював у Мюнхені з Оксаною Линів, сюди я потрапив також завдяки моєму другові Андрію Бондаренку», - розповів ZAXID.NET про свою участь у фестивалі Едгарас Монтвідас.

Андрій Бондаренко, один із відомих баритонів сучасності, що виступав на світових оперних сценах у Лондоні, Берліні, Мюнхені, Цюриху, Сіднеї, Нью-Йорку, Далласі, Буенос-Айресі та ін, також розповів про свою участь у фестивалі. «Мене запросила Оксана Линів, ми познайомились у Мюнхені, де я брав участь в опері “Богема” Пуччіні. Згодом вона мені розповіла про свій задум, про свою мрію і запросила взяти участь у цьому проекті. Звичайно, я залюбки прийняв це запрошення. В моєму виконанні прозвучать фрагменти з опер “Весілля Фігаро” та “Дон Жуан”», - сказав він ZAXID.NET.

Також прозвучить оркестр «INSO-Львів» під батутою Оксани Линів. Режисер: Василь Вовкун, директор львівської Опери. Концерт відбудеться у львівській Опері о 18:00.

А ще у той самий день на LvivMozArt прозвучать камерні твори Франца Ксавера Моцарт для скрипкита фортепіано. Вони прозвучать у виконанні двох сестер німецько-колумбійського походження, переможниць численних міжнародних конкурсів Анни та Лаури Гандлер. Концерт відбудеться у Палаці Потоцьких о 16:00.

Повну програму фестивалю можна побачити тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук