LvivMozArt: сучасна опера у трамвайному депо

День третій

КультураК.С., 5 серпня7080
LvivMozArt: сучасна опера у трамвайному депо
Опера увійшла до списку 10 найкращих сучасних опер світу

Центральною подією третього дня фестиваля та однією із найочікуваніших на третьому LvivMozArt стане опера «Iyov» у Lem Station (в колишньому трамвайному депо).

Опера яка стала відкриттям та увійшла до списку 10 найкращих сучасних опер світу за версією конкурсу Music Theatre NOW 2018. Знаменитий український режисер Влад Троїцький та композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко створили унікальне мистецьке видовище.

«Iyov» – це синтетика жанрів, які органічно поєдналися разом: опера, реквієм та ораторія. Опера створена за книгою Йова зі Старого Завіту з використанням сакральних латинських текстів.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це пронизлива історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Нове творіння режисера Влада Троїцького актуальне в Україні саме в цей часовий проміжок історії, бо безмежна віра Йова не лише дарує надію – вона повертає все втрачене під час випробувань.

«Iyov» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого роялю, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів (в них використані фрагменти з українського перекладу книги Йова) та музичних номерів, написаних на латинські тексти Реквієму. Завдяки нетиповій техніці гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – навіть на генератор електронних звуків.

Цьогоріч фестиваль LvivMozArt згадує видатного письменника Йозефа Рота. Одним з найзнаковіших творів Йозефа Рота є роман «Йов», що розкриває історію життєвих випробувань та зустрічі з дивом бідного єврейського шкільного вчителя. Так, співзвуччя тем пошуку істини, людських страждань та наступного духовного визволення об’єднують багато подій фестивалю.

Упродовж останніх років оперу «Iyov» презентували в Китаї, Австрії , США, Данії, Польщі.

Початок о 21:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук