Львівська художниця Дарія Зав'ялова намалювала забуті львівські вілли

Виставку відкрила у кав'ярні-галереї «Штука»

КультураМарічка Крижанівська, 9 вересня, 19:21 1603 0

Художниця Дарія Зав'ялова відкрила персональну виставку «Забуті вілли» у кав'ярні-галереї «Штука». Авторка малювала у пастелі цікаві будівлі поза межами середмістя.

Затишні вілли із казковими вежами, чудернацькою дахівкою і дивовижними димарями ‒ це нетуристичний Львів, на нього можна натрапити у районах вулиць Чупринки, Самчука, Коновальця. Художниця Дарія Зав'ялова виросла на вулиці Тарнавського і саме там закохалася в архітектуру вілл.

«Дуже часто кажуть: твої картини ‒ казкові. Та ні, я реаліст, я малюю те, що є. Такий Львів, такі вілли. А те, що вони прекрасні і казкові, ну це ми живемо в такому місті. Найголовніше, щоб це не зникало», ‒ прогулюючись Львовом, каже Дарія Зав'ялова.

У кав'ярні «Штука» Дарія Зав'ялова демонструє забуті вілли. Звертає увагу на ті, які заховані за садами чи парканами.

«От, скажімо, вілла, яка справді забута, розташована в абсолютно несподіваному куточку Львова, на вулицях Князя Святослава і Ярослава Мудрого, там, де ніхто не шукає її. Там неймовірної краси різноколірна дахівка, яка зустрічається на тих башточках львівських», ‒ розповідає художниця.

Новобудови, які виросли довкола давніх вілл, художниця намалювала лише контурами, як марево. Усі пастельні замальовки малює з натури.

«Мене зачарувала вілла на вулиці Рєпіна, яка піднімається від Личаківської до Кайзервальду. І там є ця будівля, вона абсолютно не перебудована, вона дуже цікава архітектурно. Вілла в жодному разі не мала бути симетричною, вона мала бути несподіваною, в ній мало бути кілька входів, вона мала бути загадкою. Оце, на мій погляд, така вілла-загадка», ‒ каже авторка.

Усі твори на виставці ‒ цьогорічні роботи. Це ті споруди, які ще збереглися.

«Десь вже нема дахівки і замість неї бляха, десь втрачений декоративний елемент фасаду. Але наразі вони всі живі. І я страшенно не хочу, щоб це стало історією. Я хочу, щоб в них жили люди, хочу, щоб їх любили», ‒ зізнається Дарія Зав'ялова.

А кому цікаво ближче познайомитися із творчістю Дарії Зав'ялової, може заглянути у Перший театр. Там пані Дарія ‒ головна художниця, створює костюми та сценографію до вистав. Серед них «Ромео і Джульєтта», «Аліса», «Олівер Твіст» і не один десяток у різних театрах України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук