Львівська компостувальна станція прийняла цього місяця рекордну кількість відходів

08:43, 29 жовтня 2020

Львівська компостувальна станція у жовтні прийняла 410 тонн органічних відходів. З них 346 тонн — листя, гілля та щепи, а також 64 тонни харчових відходів. У Львові все більше мешканців, підприємств та закладів долучаються до роздільного збору органіки. Львів вже є першим містом з компостування відходів, упевнено заявив очільник комунального підприємства Святослав Євтушенко в програмі «Стінка на стінку».

Наразі у Львові вже встановлено контейнери зі збору органічних відходів на 125 сміттєвих майданчиках. Наступного тижня спеціальні контейнери розставлять на ще 110 локаціях. Мешканці зможуть викидати туди харчові відходи, наголошують у ЛКП «Зелене місто». Екологи кажуть, що якщо хтось хоче здати органічні відходи, незалежно від того чи йдеться про листя чи харчові відходи, то це обов’язково потрібно робити без пакетів, адже вони не піддаються переробці.

«Пам’ятаєте, Львів свого часу був у найгіршій ситуації. То зараз Львів вже є лідером. Приїжджають і міжнародні організації, і з КМДА, і з інших областей і міст. Дивляться на наш компостувальний майданчик, дивляться, як це організовано. Коли скрізь про це говорять, у Львові це вже робиться», — наголосив керівник ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Станція компостування органічних відходів на вулиці Пластовій почала працювати у січні цього року. Саме ця компостна станція стане частиною великого сміттєпереробного комплексу. Тож львів'яни з початку року мали можливість принести на компостування харчові та садові відходи.

Натомість, екологиня і представниця Zero Waste Lviv наголошує, що саме органічний відходів є багато. Понад 40% відходів міста генерується саме бізнесом. І серед нього сфера гостинності займає досить велику частку.

«В ресторанах кількість органічних відходів може сягати 85%. Ми допомагали львівським ресторанам брати участь в пілотному проекті і налагодити роздільну систему органіки саме в закладах харчування. І мушу сказати, що досить успішний цей проект зі сторони ресторанів. Ми побачили результат», — зазначила у програмі «Стінка на стінку» Ірина Миронова.

При цьому, каже екологиня з Zero Waste Lviv, важливо також забезпечити добру логістику компаній-перевізників. І, звичайно, місто має піти на поступки свідомому бізнесу. Йдеться про перегляд тарифів на прийом органічних відходів міською станцією компостування.

Пілотний проект із розміщення спеціальних контейнерів для збору органіки біля деяких ОСББ міста, закладів харчування і торгівлі міста стартував у травні. Географія проекту постійно розширюється.

Зокрема, у спеціальні коричневі баки можна викидати такі відходи:

  • залишки сирих овочів і фруктів;
  • шкаралупу сирих яєць;
  • заварку від чаю;
  • скошену траву;
  • зів'ялі квіти;
  • опале листя.

Водночас у контейнер не можна викидати пакети для сміття, кульки, тетрапак тощо, тверді побутові відходи.