ЄБРР визначив компанію, що будуватиме сміттєпереробний завод у Львові
Нідерландсько-литовський консорціум WTT-Axis планує збудувати завод за два роки
До теми
Європейський банк реконструкції та розвитку погодив генерального підрядника, що будуватиме сміттєпереробний завод у Львові. За рік завод має переробляти 240 тис. тонн відходів. Про це повідомив 22 жовтня міський голова Андрій Садовий.
Переможцем міжнародного тендеру став нідерландсько-литовський консорціум WTT-Axis. Компанія збудувала подібні заводи у кількох європейських країнах, зокрема:
- у районі Саутварк у Лондоні (Велика Британія), працює з 2012, потужність 87,5 тис. тонн/рік;
- у м. Джульяно (Італія), працює з 2012, потужність 36 тис. тонн/рік;
- проектування, будівництво, пуско-налагоджувані роботи та введення в експлуатацію механічного комплексу з сортування побутових відходів у м. Лідс (Велика Британія), 2016 рік, потужність 214 тис. тонн/рік;
- механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва) (компанія Axis).
На вул. Пластовій, 13, де будуватимуть завод у Львові, тривають підготовчі роботи та запустили компостувальну станцію для органіки. Як зазначив Андрій Садовий, другий етап робіт, за який відповідає консорціум, мають розпочати до кінця року.
Нагадаємо, що сміттєпереробний завод у Львові планують побудувати біля очисних споруд «Львівводоканалу» на вул. Пластовій, 13. Для вирішення проблеми зі сміттям Львів уже отримав 25 млн євро кредиту від ЄБРР та 10 млн євро ґранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Проект сміттєпереробного заводу пройшов комплексну державну експертизу та отримав позитивний висновок Мінекології. Потужність майбутнього заводу, яка має забезпечити потреби міста — 240 тис. тонн відходів на рік при двозмінній роботі. Завод мають збудувати за два роки.
Противники сміттєпереробного заводу через суд намагаються скасувати містобудівні умови та обмеження на його будівництво. Втім 9 жовтня Львівський окружний адміністративний суд остаточно розблокував будівництво сміттєпереробного заводу.
Зазначимо, кандидат на голову Львівської ОТГ і народний депутат Олег Синютка виступив проти будівництва сміттєпереробного заводу на території Львова, натомість пропонує розташувати його на території кар’єру в Яворові. Водночас експертна група на чолі з академіком Ігорем Юхновським визнала цю ділянку непридатною для такого будівництва.