«Комісія Юхновського» визнала непридатною для полігону ТВП ділянку на Яворівщині

Науково-експертна група оприлюднила остаточні висновки

СуспільствоОльга Гринько, 16 лютого 201710570
«Комісія Юхновського» визнала непридатною для полігону ТВП ділянку на Яворівщині
Комісія визнала ділянку на території «Сірки» непридатною для будівництва

У четвер, 16 лютого, відбулось чергове засідання науково-експертної групи під головуванням Ігоря Юхновського. Комісія повідомила, що земельна ділянка, площею 12,8 га, на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в Яворівському районі не придатна для облаштування полігону та будівництва сміттєпереробного заводу. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Комісія з'ясувала, що запропонована земельна ділянка знаходиться в карстово небезпечній зоні, де, відповідно до будівельних норм, облаштування полігонів не допускається.

Також комісія констатувала, що ділянка не відповідає вимогам державних будівельних норм. Адже подібні об'єкти мають бути на певній відстані від відкритих водоймищ, культурно-оздоровчих об’єктів, водозаборів, заповідних територій національного та європейського значення. А на місці сірчаних кар’єрів є великі озера, площею приблизно 700 га. Також недалеко від промислового майданчика протікає р. Шкло, яка впадає у Сян, далі – в Віслу, що є найбільшою річкою басейну Балтійського моря.

Відтак комісія вважає неможливим використання промислового майданчика підприємства «Сірка» для будівництва полігону твердих побутових відходів і сміттєпереробного заводу.

«Оцінюючи загальну ситуацію і критичний стан із накопиченням та вивезенням відходів як у місті Львові, так і в районах області, науково-експертна група рекомендує органам місцевого самоврядування та громад краю об’єднати зусилля і ресурси для спільного подолання «сміттєвої кризи» на теренах Львівщини. Просимо громади Львівщини допомогти громаді міста Львова у скрутній ситуації, що склалася з видаленням відходів з території міста, шляхом сприяння почерговому, в узгоджених обсягах, прийняттю відходів міста Львова на своїх смітєзвалищах до часу спорудження санітарно безпечного підприємства обробки твердих побутових відходів. Таке підприємство знешкоджуватиме не лише відходи міста Львова, але й відходи інших громад краю», – зазначено у висновках роботи науково-експертної групи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук