Львівська козацька чайка представить Україну на міжнародній морській арені

Аби її підремонтувати, потрібно 7 тис. євро

Головні новини Львова 18.04Оксана Сенишин, 18 квітня 2016, 18:45 1293 1

Задля морського дійства у Франції «Брест-2016» львівську козацьку чайку «Пресвята Покрова» треба підремонтувати. Її отаман Тарас Бенях місяць тому повернувся з Франції, де чайка, власне, має пристанище. Він з побратимами тільки-но надавав «Покрові» невідкладну допомогу.

«Змогли, по-перше, чайку поставити на сушу – замовили кран. Це досить коштовна річ, бо один підйом крана 1250 євро. Поставили довкола неї огорожу, трішки почистити днище», – уточнив отаман чайки Тарас Бенях.

За все дякує благодійникам – вони допомогли з коштами. Однак на носі в чайки, яка обійшла всі береги Європи, крім Португалії та Ірландії, чергове завдання: 13 липня у Франції стартує одне з найбільших світових морських святкувань. І «Покрові» треба бути готовою.

Це святкування «Брест-2016», яке відбувається кожні чотири роки, як олімпіада. І він назбирує понад 1000 кораблів, запрошених з усього світу, власне, старовинних кораблів. Тобто держави, які представляють якісь свої морські традиції. Наша чайка вже два рази брала участь: у 1996-му та 2000 році», – розповів Тарас Бенях.

Для цього козакам вже на початку травня треба знову їхати до Франції: перестелити палубу, замінити підгнивші борти, пофарбувати. На це все, підрахували, конче треба 7 тис. євро. От тому і запрошують напередодні, 3 травня, на міні-морський благодійний фест до Музею ідей.

«Буде козацьке частування, будуть виступати українські, львівські виконавці, буде міні-ярмарок. От в нас, наприклад, діти з сиротинця ліплять чайки маленькі, випікають їх самих з глини, розмальовують і там кожен матиме змогу придбати», – уточнила засновник ГО «Ідея і чин» Наталія Шахрайчук.

Щось схоже буде відразу в суботу, 7 травня, і в Шевченківському гаю. А 25 травня на благодійному аукціоні задля чайки продаватимуть полотна знаних митців. Звернулися козаки по допомогу і до міста. Саме в Ратуші зараз вирішують, чи фінансувати «Покрову», як соціально-культурний проект.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук