Зі Львова почали вивозити сміття. Але відбулося це тільки після того, як напередодні міському голові поставили вимогу – контроль над вивезенням відходів передати обласній адміністрації. А крім цього, щороку сплачувати області по 300 млн грн. Мер міста не відмовився. Однак, остаточне рішення, за його словами, прийматимуть міські депутати.
Перевізники ще з 7:00 на нараді в голови обласної адміністрації Олега Синютки отримали перелік міст, куди можуть тепер телефонувати і домовлятися з тамтешніми мерами, щоби приймали сміттєвози.
«Більшість мерів чекали, щоби був офіційно їм якийсь лист. Їм вже листи понаправляли з вказівкою обласного голови, щоби вони надали можливість розвантаження. І хтось погоджується, хтось не відразу, але якось процес іде», – розповів керівник комерційного відділу компанії «АВЕ Львів» Юрій Демцьо
«АВЕ Львів» домовляється із понад десятьма містами Львівщини. Раніше з ними не працювали. Хоч усі ці міста – учасники відомого меморандуму. Але сміття дотепер приймати відмовлялися.
«Ну, я ще й зараз стверджувати, що сміття приймають, не можу. Тобто це йдуть домовленості. Я зможу побачити результат тільки в суботу зранку. Ніхто нам не говорив, що взагалі не будемо приймати, а сказали почекати. Чекаємо на погодження», – додав Юрій Демцьо.
Та вивезення сміття розпочалося лише після того, як міський голова на вимогу обласної адміністрації погодився передати області контроль над вивезенням відходів і щороку сплачувати по 300 млн грн. Такий ультиматум із Києва львів’янам переказав Олег Синютка.
«У новітній історії ми маємо унікальний приклад, коли намісник Президента озвучує позицію, ультиматум, що місто має заплатити кошти, щоб уникнути подальшої блокади, що може призвести до великих загроз. Це не є ультиматум Садовому. Це є ультиматум громаді міста Львова – і малим , і старшим», – вважає міський голова Львова Андрій Садовий.
Мерія погодилася на такий торг, аби заручниками і далі не були львів’яни. Бо вважають, що інакше сміттєва блокада тривала би далі.
«Сьогодні в сьомій годині ранку був представник міста, заступник голови міста – Бабак, були перевізники і ми по кожному перевізнику визначили з яких починаємо майданчиків. Там у одного перевізника – 20. Найменше – 6 майданчиків. Вони почали вивозити поступово», – зазначив голова ЛОДА Олег Синютка .
Зараз у Львові накопичилося майже 12 тис. тонн відходів. Вивезти їх мають упродовж двадцяти днів. За інформацією прес-служби ЛМР, станом на 18:00 з 11 тис. 900 тонн перенакопиченого сміття вивезено 270 тонн, з низ 90 тонн – у ті міста, з якими Львів мав і раніше співпрацю, а 180 тонн вивезено у міста, з якими ще не було укладених угод.