У Львові підписали меморандум про розблокування полігонів ТПВ на території області
До теми
- «Я сподіваюсь, що таке ганебне явище, як блокада Львова, буде остаточно припинено» ZAXID.NET
-
«Якщо село вже загиджують, то люди хочуть за це щось мати».
На яких умовах мери міст Львівщини погодились прийняти львівське сміття ZAXID.NET -
«Гроші тут зіграли важливу роль».
Перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус в ефірі ZAXID.NET LIVE ZAXID.NET
Львівська мерія разом з представниками ЛОДА та Львівської облради підписала 21 квітня меморандум з мерами 19 міст Львівщини про довгострокову співпрацю, що передбачає утилізацію львівського сміття протягом двох років на полігонах ТПВ в межах Львівської області.
Вартість угоди протягом двох років оцінюють у 200 млн грн, з яких 140 млн грн виділить Львівська міськрада, а ще 60 млн грн – Львівська обласна рада.
Ці кошти будуть спрямовані на упорядкування та рекультивацію сміттєзвалищ, які прийматимуть відходи зі Львова, а також на розвиток інфраструктури та соціально-економічних об'єктів на територіях міст, мери яких підписали цей меморандум. Це 19 міст Львівщини – Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Стрий, Старий Самбір та Червоноград.
Загалом полігони ТПВ на території області зможуть приймати щодня 580 тонн сміття. За даними львівської мерії, щодня Львів продукує 500-600 тонн сміття.
Добова норма розподілу сміття зі Львова по обласних полігонах ТПВ
Як йдеться у тексті меморандуму, Львівська міськрада має укласти договори з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують полігони ТПВ, терміном на 24 місяці. У свою чергу органи місцевого самоврядування мають розробити окремі тарифи для захоронення сміття зі Львова.
«Зараз стоїть глобальне завдання за два роки впорядкувати ситуацію з полігонами у Львівській області. Сподіваємось, що за той час на території області буде збудоване сміттєпереробне підприємство», - сказав перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус.
За словами мера Львова Андрія Садового, коли Львів збудує сміттєпереробний завод, там перероблятимуть відходи не лише зі Львова, а й з іншим міст області, які допомагають Львову з вивозом сміття.