«Я сподіваюсь, що таке ганебне явище, як блокада Львова, буде остаточно припинено»

Андрій Садовий прокоментував меморандум про співпрацю з полігонами ТПВ на території області

СуспільствоІ.Р., 21 квітня 201713001
Меморандум підписали керівництво Львова, області та мери 19 міст

Підписаний зранку 21 квітня меморандум, що передбачає утилізацію львівського сміття протягом двох років на полігонах ТПВ в межах Львівської області, дозволить зняти сміттєву блокаду зі Львова. Про це у своєму зверненні розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

«Цієї п’ятниці, 21-го квітня, було підписано меморандум, який передбачає припинення сміттєвої блокади Львова. Майже рік часу місто жило в умовах жорсткого тиску та перешкоджання у вивезенні сміття. Майже рік ми отримували більше пропозицій про допомогу від міжнародних структур, ніж від української державної влади. Сьогоднішній документ ще необхідно буде перевести з декларативного характеру та конкретні угоди, але я сподіваюсь, що таке ганебне явище, як блокада Львова, буде остаточно припинено. Тим більше, що гарантами розблокування міста виступили керівники області, а саме підписання відбулось у присутності віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона», – сказав Андрій Садовий.

Він зазначив, що меморандум передбачає відкриття сміттєзвалищ Львівської області для системного вивезення ТПВ зі Львова.

«Ми натомість допоможемо фінансово у вирішенні екологічних проблем в тих містах, які підпишуть з нами угоди. В місцевому бюджеті на це буде передбачено орієнтовно 70 млн грн», – наголосив мер.

Крім того, Садовий нагадав, що мерія Львова продовжує працювати з французькою компанією Egis над двома важливими проектами.

Перший проект – рекультивація полігону в Грибовичах. «Експерти уже наступного тижня зможуть представити оновлений проект першого етапу стабілізації полігону на розсуд львівських фахівців та місцевої громади. Як тільки проект пройде погодження усіх відповідних інстанцій, ми зможемо негайно приступити до його реалізації», – зазначив Садовий.

Другий проект – проектування сучасного заводу з глибинної переробки ТПВ. «Зараз проходить аналіз усіх можливих місць розташування такого заводу. Я сподіваюсь, що уже до кінця місяця ми зможемо почути результати такого аналізу та оголосимо його для громадськості. Після чого розпочнеться розробка технічної документації для нового підприємства», – додав мер Львова.

Андрій Садовий також подякував львів’янам за розуміння та підтримку в часи сміттєвої кризи. «Ми навряд чи домоглись би зняття блокади, якби не тверда позиція громади та багатьох небайдужих людей в Україні та світі», – сказав він.

Нагадаємо, що підписаний меморандум передбачає, що полігони ТПВ на території області зможуть приймати щодня 580 тонн сміття. За даними львівської мерії, щодня Львів продукує 500-600 тонн сміття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук