Львівська мерія за ₴40,5 млн викупить недобудований готель у центрі міста

Готель на Федорова, 28 мали збудувати до Євро-2012, але через судові спори споруда залишилася недобудованою

Депутати Львівської міськради погодили купівлю недобудованого готелю на вул. Федорова, 23 і 28. За таке рішення під час сесії ЛМР 8 червня проголосував 41 депутат.

У тексті ухвали вказано, що ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» заплатить інвестиційній компанії «Заграва» 40,5 млн грн за купівлю 100% статутного капіталу ТзОВ «Львівські традиції».

«По суті мова йде про придбання об'єкта незавершеного будівництва, який розташований на вул. Федорова. Тобто у підсумку територіальна громада стане власником цього об'єкта», – пояснила під час сесії директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Готель за цією адресою планували збудувати до Євро-2012, а сама суперечка щодо нього триває вже близько 10 років, відколи у 2007 році ТОВ «Українські інвестиційні системи» за 19 млн грн купило на аукціоні право оренди цієї ділянки. Майже одразу після цього низка єврейських організацій заявила про свої права на цю ділянку, намагаючись оскаржити в судах ухвалу ЛМР про продаж ділянки.

У жовтні 2014 року суд таки визнав цю ухвалу недійсною і через це невдовзі «Українські інвестиційні системи» подали позов на Львівську міськраду з вимогою відшкодувати збитки через незбудований готель. У листопаді 2015 року Господарський суд міста Києва задовольнив вимогу «Українських інвестиційних систем» і зобов'язав ЛМР відшкодувати 71 млн грн.

У пояснювальній записці до ухвали, яку депутати ЛМР прийняли під час сесії 8 червня, вказано, що купівля недобудованого готелю передбачена мировою угодою між мерією Львова та «Українськими інвестиційними системами». Сама мирова угода укладена ще у жовтні 2016 року. Заплатити 40,5 млн грн за готель мерія Львова має до 30 червня. Кошти перерахують інвестиційній компанії «Заграва», 48% якої володіють «Українські інвестиційні системи».

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Українські інвестиційні системи» є Олег Гуменюк, колишній депутат Верховної Ради (2002-2012 рр.) від «Нашої України», та його матір Ганна Гуменюк, у минулому лікарка-бактеріологиня Хмельницької обласної СЕС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук