Львівська міська рада готова взяти на баланс кінотеатр «Львів»

КультураОльга Перехрест, 1 квітня 20162730

Львівська міська рада готова профінансувати ревіталізацію кінотеатру «Львів», який розташований у Стрийському парку. Для цього занедбаний кінотеатр треба передати на баланс міста. Така пропозиція стала п'ятою серед проектів відновлення кінотеатру, які отримала обласна депутатська комісія з питань культури і які сьогодні презентували у малій сесійній залі Львівської обласної ради. 

Ідею про передачу кінотеатру на баланс міста озвучила заступниця директора департаменту розвитку ЛМР Олександра Сладкова. Якби кінотеатр належав місту, тоді проект його ревіталізації можна було б включити до комплексної стратегії розвитку Стрийського парку, яку зараз розробляють у мерії. За словами Олександри Сладкової, місто зможе допомогти з фінансовою частиною проекту, залучивши до безпосередньої роботи активістів та захисників кінотеатру, які вже мають готове бачення майбутнього культурного центру.

«Ми долучились до цього процес в останній момент, коли побачили, що є люди, яким цікавий цей кінотеатр. Вивести його з аварійного стану – це щось коштує, і місто готове взяти на себе ці витрати. Бюджет міста сильно збільшився після децентралізації. Для порівняння: ремонт одного двору – це 1 млн грн., ремонт доріг – це десятки мільйонів. Всі бояться вкладати в установи культури, але ми вкладаємо в розвиток», - пояснює Олександра Сладкова.

Однією з причин, чому місто зацікавлене займатись кінотеатром самотужки, є бажання вберегти Стрийський парк. Заступниця директора департаменту розвитку ЛМР наводить приклад Парку культури, де також є кінотеатр, який перебуває у приватній власності і до якого зараз будують дорогу. 

Олександра Сладкова визнає, що 32 млн грн протягом року виділити буде важко. Але при цьому нагадує, що попередній кошторис на цю суму потребує перегляду та додаткового незалежного аналізу.

У випадку, якщо обласна рада відмовиться передати свій кінотеатр місту, міська рада все одно співпрацюватиме з новою командою кінотеатру «Львів». Щоправда, тоді про жодну фінансову допомогу мова вже не йтиме.

Наступний етап розгляду та обговорення проектів відновлення кінотеатру призначили на 15 квітня. До того часу учасники мають подати оновлені версії своїх проектів з кошторисом та інформацію про потенційних інвесторів чи жертводавців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук