Львівська міська рада оновила онлайн-карту скандальних забудов. Зараз на ній позначено майже 50 новобудов, які через порушення містобудівних умов та інших параметрів можуть не ввести в експулатацію.
Ініціатором став головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Першу карту у міській раді оприлюднили у грудні 2015 року, тоді на ній було позначено близько 30 новобудов. Як пояснює Юліан Чаплінський, за допомогою карти можна перевірити наявність необхідних містобудівних умов та обмежень або ж відповідність поверховості чи інших параметрів.
«Основна мета створення такої карти - убезпечити львів’ян від можливого шахрайства, та надати їм розуміння, що необхідно вимагати усі потрібні документи у забудовників», - йдеться у повідомленні міськради.
За словами Юліана Чаплінського, місто не має повноважень зносити такі будівлі чи зайві поверхи в них, однак може писати звернення у відповідальні структури та попереджати про небезпеку для покупців, які хочуть придбати житло.
На карту нелегальних забудов нанесено ті об'єкти, на які управління архітектури не видавало умов та обмежень, а також об'єкти, виконані з порушенням наданих вихідних даних, зокрема – поверховості, а також ті об’єкти, будівництво яких спричинило збурення серед громадськості, а відтак – можуть не бути введеними в експлуатацію.
На карті можна побачити новобудови ПрАТ «Ірокс» на вул. Антонича, 1, Шевченка, 418 та на Тернопільській, 42, де мерія застерегла львів’ян від купівлі квартир, оскільки підприємство здійснює будівництво без жодних дозвільних документів. Також у списку самовільне будівництво на вул. Лижв’ярська, 42 у Парку Хмельницького, де забудовник самовільно захопив землю.