Львівська міськрада підписала договір про дегазацію Грибовицького сміттєзвалища

ЕкономікаОрися Шиян, 28 грудня 20182970
Львівська міськрада підписала договір про дегазацію Грибовицького сміттєзвалища
фото ЛМР
Вадим Ноздря та переможці конкурсі підписують договір

Сьогодні, 27 грудня, у Львівській міській раді підписали договір із переможцем конкурсу з проведення дегазації Грибовицького сміттєзвалища. ТОВ «Кліар Енерджі» наступного року розпочне споруджувати систему дегазації сміттєзвалища, ці роботи будуть проводити паралельно з з комплексною рекультивацію полігону, повідомляє прес-служба ЛМР.

«Дегазація полігону стане одним із ключових заходів цього процесу. Компанія, яку обрала конкурсна комісія для дегазації, втілила п’ять схожих проектів у чотирьох областях нашої країни, має відповідну ліцензію, обладнання та фаховий персонал», — повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Протягом п’яти місяців на Грибовицькому полігоні триватимуть підготовчі будівельні роботи.

«Зокрема, утилізація біогазу зменшить ризики займання сміття та пожеж, як бувало раніше. Добуваючи газ ми також зменшимо висоту сміттєзвалища — воно осяде під власною вагою. Це тривалий та безпечний процес, який потребує додаткової підготовки як документальної, так й інженерної», — розповів заступник директора з комерційних питань ТОВ «Кліар Енерджі» Андрій Мензюк.

Спочатку компанія має під’єднати додаткові електричні потужності для потреб ЛКП «Збиранка» та ЛКП «Зелене місто» на полігоні (250 кВт/год), збудувати та під’єднати трансформаторну підстанцію, сплатити інвестиційні внески у розвиток соціально-економічної інфраструктури Грибовицької та Малеховської сільських рад по 1 млн грн відповідно. Повноцінно дегазацію почнуть провоодити приблизно наприкінці травня.

Нагадаємо, Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації, яка триватиме у два етапи. Зараз переоснащено станцію очистки фільтратів: її продуктивність збільшено до 250 кубічних метрів на добу. Також виконано роботи з посилення дамби, влаштовано 15 моніторингових газових свердловин.

За два роки у Львові мають збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із технологією механіко-біологічної переробки відходів. Старий полігон рекультивують та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Наступного року у місті відкриють станцію компостування органічних відходів. На ці плани місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук