Львівська мисткиня Наталя Русецька запросила до свого «Раю»

Головні новини за 29 липняОксана Сенишин, 29 липня 2014, 19:39 1190 0

Львівська мисткиня Наталя Русецька запросила до свого «Раю».

У галереї «ІконАрт» Наталя Русецька запрезентувала другу персональну виставку сучасної ікони. Кредо дівчини: зробити світ добрішим. Саме тому, мабуть, вона і творить, бо певна, що кожен її твір - це відчинене вікно до Господа.

«Можна сказати, що це - вікно, котре зближує нас з Богом, - уточнює Наталя. - Є три уявлення про рай. Рай - як небесний Єрусалим, рай - як сад Едемський, і рай небесний, де ми бачимо Господа в оточенні ангелів».

Мисткиня хотіла відволікти глядача від болю сьогодення, що "розгорається" на сході країни. 

«Задумувала зображувати і рай, і пекло. Таких два шляхи, коли людина своїми діями сама обирає рай чи пекло у житті. Але пекло мені малювати зовсім не хотілося, я не змогла цього зробити. Тому - тільки рай,» - пояснила вона.

Русецька навчалася живопису у художній школі рідного Хмельницького. Потім була студія іконопису. А за нею - сакральне письмо в нашій Академії мистецтв. Дівчина спробувала різні техніки, та зупинилася саме на давній - яєчній темпері. 

«Наталя тонко володіє пензлем. Володіє тонко кольором. Вона дуже така ніжно делікатна. Я би сказав, навіть інтелігентно делікатна. І попри те, в її іконах закладений такий глибокий-глибокий зміст», - зауважує завідувач кафедри сакрального мистецтва Академії мистецтв Роман Василик. 

Молода мисткиня входить до творчого об'єднання «Кактус». І з дві тисячі другого року показує свої роботи світу: мала дві персональні виставки у Львові, возила ікони до столиці. А ще їх бачили у Польщі та Австрії. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук